Obsah stránky
- Ako vybrať zváračku CO2 – Mig Mag
- Najlepšie zváračky CO2 – Mig Mag
- Aby sme vám nákup uľahčili, vymenovali sme niektoré zo základných faktorov na výber zváračky
- Pochopenie vašich potrieb
- MIG MAG alebo multifunkčnú zváračku?
- Aké sú Vaše požiadavky na napájanie?
- Koľko energie potrebujete na efektívne zváranie?
- Stačí vám MIG zváračka s plnenou elektródou?
- Vstup a výstup
- Výkon
- Pracovný cyklus
- Tepelná ochrana proti preťaženiu a pracovný cyklus
- Koľko ampérov?
- Napájanie v dielni
- Hrúbka kovu a veľkosť drôtového zvaru
- Rýchlosť posuvu drôtu
- Prenosnosť, veľkosť a hmotnosť
- Pokročilé a rozšírené funkcie
- Potrebujete cievkovú pištoľ ?
- Regulujte tok vášho ochranného plynu
- Tepelná ochrana proti preťaženiu
- Dodatočné časti a doplnky
- Cena a záruka
- Opravy a údržba
- V akom obchode vybrať zváračku co2
- Akú značku vybrať – Kvalitná zváračka co2
- Obľúbený OMI 205
- Čo ešte potrebujete vedieť
- Záver
Ako vybrať zváračku CO2 – Mig Mag
Ako vybrať zváračku CO2 ? Aké parametre by mala splňať ? Zváračky CO2 MIG Mag sú dostupné v mnohých verziách rovnako ako ktorékoľvek iné zariadenia. Z rôznymi modelmi prichádzajú rôzne tvary, veľkosti a funkcie. Pri kúpe zváračky MIG Mag musíte zvážiť rôzne aspekty aby ste si vybrali tú správnu. Aby sme vám uľahčili ako vybrať zváračku CO2 , môžete tak urobiť prečítaním nášho návodu.
Hľadáte iný typ zváračky ? Iný typ invertora MMA, TIG , FLUX ? Trafozváračku či Zváračku na plasty ? Prečítajte si článok Ako vybrať zváračku – základné informácie.
Náš tip – Vybrali sme pre vás najlepšie zváračky CO2 – Mig Mag
Najlepšie zváračky CO2 – Mig Mag
Do 500 eur Od 500 do 1000 eur Nad 1000 eur
Zvárači na trhu MIG MAG zváračiek budú musieť prečítať dosť veľa informácií. Určite chcete zváračku co2 , ktorá zvládne všetku prácu, ktorú preň máte, ale nechcete minúť všetky vaše peniaze na dovolenku alebo sa dostať do červených čísiel kúpou zváračky, ktorá má viac sily, ako potrebujete. Hoci každá zváračská situácia je trochu rozdielna, tu je pár vecí, ktoré treba zvážiť, keď kupujete novú MIG MAG zváračku.
Aby sme vám nákup uľahčili, vymenovali sme niektoré zo základných faktorov na výber zváračky
Pochopenie vašich potrieb
Prvá vec, ktorú budete potrebovať vedieť je, na čo presne zváračku MIG budete potrebovať. Bude používaná len na domáce práce alebo v dielni? Bude to malá opravárenská dielňa na mestskom trhu alebo vysokovýkonná dielňa v centre mesta resp. veľkej firme? Nechcete si predsa zakúpiť zváračku, ktorá bude mať buď príliš veľký výkon alebo takú, ktorá nebude vyhovovať vašim požiadavkám.
V prvom rade je nutné vedieť na čo zváračku co2 budete používať. Na občasné sem tam zváranie tenších vecí do 3-4 mm okolo domu postačí zváračka na 220V (jednofázová). Pre častejšie použitie (na výrobu, do servisov a ďalších) je lepšie zvoliť zváračku na 380V (3x 400V). Veľmi dôležitý u zváračiek co2 je zaťažovateľ danej zváračky – aký je pri 30%, 60% a 100%, aby sa Vám stále nevypínala tepelná ochrana. Zo skúsenosti tiež vieme, že je dobré voliť podľa značky, niekedy je zváračka síce drahšia, ale aj kvalitnejšia. Existujú tiež zváračky pre zváranie bez plynu s plneným drôtom, v tomto prípade odpadá nutnosť používať fľašu CO 2.
MIG MAG alebo multifunkčnú zváračku?
Väčšina zváračiek na trhu podporuje funkciu flux-core. Iné však nie. Zváračka MIG by mala byť uprednostnená, ak práca, ktorú budete vykonávať je rôznorodá. Ak chcete zo svojho stroja vyťažiť čo najviac, mal by byť dynamický alebo ešte lepšie, viacúčelový. MIG zváračky sa používajú na rôznorodé práce doma, ako napríklad všeobecné opravy, stroje na farme, autá, ich údržbu a opravu. Niektoré z najlepších funkcií, ktoré by Vás mali zaujímať pri výbere, sú: Auto-set systém (automatické nastavenie napätia), štandardizované vstavané obvody a ochrana proti tepelnému preťaženiu.
Aké sú Vaše požiadavky na napájanie?
Základná zváračka MIG pre domáce projekty alebo pre projekty v malom rozsahu beží na 115V. Je to spôsobené tým, že väčšina domácich projektov súvisí so zváraním len niektorých tenkých kovov. Preto je potrebné hľadať zváračku, ktorá zvládne pracovať s daným kovom. V domácnosti, alebo na účely zvárania v miestnom trhu budete pravdepodobne potrebovať zváračku, ktorá dokáže zvariť tenkú vrstvu železa. 115V – ová zváračka, ako napríklad Millematic 140 zvládne túto úlohu s prehľadom, avšak nebude schopná zvládnuť hrubé kovy. Ak si však myslíte, že skutočne potrebujete zváračku, ktorá poskytuje vyšší výkon, mali by ste radšej uvažovať nad nástrojom ako je napríklad Millematic 252. To však samozrejme znamená vyššiu finančnú náročnosť.
Najlepšou možnosťou pre tých, ktorí majú širokú škálu výrobkov, na ktorých pracujú, je multifunkčná MIG zváračka, ako je napríklad Millematic 211, ktorá pracuje buď na 230V, alebo na 120V. Pred začatím práce, jednoducho prepnete z konektora vysokého napätia na konektor s nízkym napätím alebo naopak a ste pripravený pracovať. Táto možnosť bude pre Vás cenovo dostupná, hoci takýto typ nemôže poskytnúť taký výkon ako priemyselná vysokovýkonná zváračka Millematic 252.
Koľko energie potrebujete na efektívne zváranie?
Základná MIG zváračka pre domáce projekty bude bežať na 115 V, ako napríklad Millermatic 140. Bude zvárať tenké kovy, ale nebude fungovať na hrubšie kovy. Avšak, skok na silnejšie priemyselné MIG zváranie, ako napríklad Millermatic 252 bude poskytovať aj takú silu, ale za vyššiu cenu.
Dobrou voľbou pre zváračov, ktorí budú mať široký záber projektov je Všetko v jednom (All in one) MIG zváračka ako napríklad Millermatic 211, ktorá pracuje na 120 alebo 230 V. Stačí prepnúť zásuvku z nízkeho napätia na vysoké napätie, predtým ako začnete. Hoci kombinovaná jednotka neposkytuje toľko energie, ako Millermatic 252, bude tiež cenovo dostupná.
Stačí vám MIG zváračka s plnenou elektródou?
Niektoré z lacnejších MIG zváračiek zvárajú s plnenou elektródou a nepotrebujú ochranný plyn. Keď sa drôt roztaví vo zvare, tok stúpa na vrch a vytvára ochranný povlak na zvare. Táto vrstva tavidla sa musí odstrániť a samotný zvar sa poškriabe. Toto spôsobuje, že zváranie s plnenou elektródou je nevhodné pre zvary, pri ktorých je dôležitý čistý vzhľad. V takom prípade bude lepším výberom plynový MIG drôt.
Vstup a výstup
Ak plánujete používať zváračku MIG na malé domáce projekty, 115V zváračka s výstupom 140A vám určite bude stačiť. Bohužiaľ, takéto napájanie a výstup nie sú dostačujúce pre hrubé materiály. V tomto prípade si môžete vybrať 220V zváračku s 180A výstupom pre hrubšie materiály. V prípade, že sa budete musieť vysporiadať s širokými materiálmi, zváračka MVP bude ideálna.
Základné zváračky MIG sú väčšinou v rozmedzí 115V-140V a sú vhodné pre menšie domáce projekty. Sú používané hlavne na spájanie tenkých plechov železa a hliníka. Požiadavky na výkon sú oveľa vyššie na projekty na priemyselnej úrovni, v ktorých je potrebné zvárať veľmi hrubé materiály čo najrýchlejšie kvôli zákazníkovým požiadavkám. Preto musíte zvažovať výkonné zváračky ako Hobart Handler 190. Ak vezmeme do úvahy rôzne vzorky na ktorých budete musieť pracovať, je najlepšie a najistejšie si vybrať zváračku s možnosťou výberu napätia. To vám dovolí prispôsobiť si výkon od 120V do 230V kedykoľvek si to vyžiada situácia. Niektoré pokročilejšie modely a nastavia automaticky na vhodné napätie pre danú vzorku.
Výkon
Výkon zváračky by mal byť dostačujúci aby dokázal zvariť príslušný materiál. Presne preto je veľmi dôležité zvážiť hrúbku kovov, ktoré bežne zvárate. Vyberte si zváračku, ktorá dokáže zvariť takú hrúbku akú potrebujete, poprípade trochu väčšiu hrúbku. Napríklad, zváračka MIG s najmenej 30 ampérmi môže zvárať až 1,0 mm plech, v prípade, že budete opatrný môžete zvárať aj 0,8 mm plech. 20 až 25 ampérové zváračky fungujú lepšie pri tenších plechoch. Pri hrubších materiáloch s hrúbkou 1,5 mm až 2 mm, zváračka by mala mať minimálne 40 ampérov.
Pracovný cyklus
Tento termín zvyčajne vyjadruje časový limit, počas ktorého zváračka funguje na prednastavenom napätí a výkone bez prehrievania častí zváračky. Tento vstup je nepriamo úmerný výstupu zvárania. Obyčajne sa meria v 10 minútových cykloch. Ak by sme to mali rozvinúť, pracovný cyklus 20% so vstupným výkonom 180A/240V znamená, že zváračka dokáže fungovať nepretržite 2 minúty a trvá 8 minút, kým bude schopná znovu fungovať.
Veteráni pravdepodobne nebudú čítať tohto nákupného sprievodcu, ktorého som zhromaždil, takže môžeme začať úplne od začiatku: pracovný cyklus je 10-minútový interval, v ktorom sa vyšplháte na najvyššiu možnú silu, pretože MIG zváračky sa prehrievajú. Merané v percentách, budete musieť trochu počítať. Napríklad, ak MIG zváračka je na 60% svojho pracovného cyklu na 100 ampéroch, to znamená, že môže bežať šesť minút bez prehriatia, hoci potom bude potrebovať 4 minúty na ochladenie. Ak jej nedoprajete čas na ochladenie, vaša zváračka sa bude prehrievať, a môžete ju dokonca celú spáliť.
Chceli by ste radšej menšiu zváračku? Ak áno, máte šťastie, čo sa týka pracovných cyklov. Menšie zariadenia, ktoré nemajú dostatok fanúšikov, dokážu bežať na plnú kapacitu bez prehrievania. Ak robievate automobilové opravy, pracovný cyklus nie je niečo, o čo by ste sa mali obávať.
Testovanie pracovného cyklu MIG zváračiek sa vykonáva pri špecifickej teplote okolia. Thermal Arc (značka) používa pre zváranie teplotu 560 °C. Zatiaľ čo väčšina priemyselných lídrov používa tento štandard, iný používajú nižšie teploty, ako napríklad 460 °C.
Ak potrebujete zváračku MIG na dlhšie trvajúce zváranie, hodnota pracovného cyklu zváračky musí byť pre vás na prvom mieste. Napríklad, 20% pracovný cyklus pri 180A/220V hovorí, že zváračka bude fungovať nepretržite 2 minúty a bude potrebovať 8 minút, pokým bude môcť opäť fungovať. Dôležité je pamätať si, že čím vyšší je výstup, tým nižší bude pracovný cyklus.
Tepelná ochrana proti preťaženiu a pracovný cyklus
Prehrievanie je problém, ktorý spôsobuje, že mnoho MIG zváračiek je neosožných. Takéto typy je možné používať len krátku dobu a po ich prehriatí musíte čakať dlhú dobu, kým vychladnú a budete môcť pokračovať v práci. Ak sa usilujete o to, aby ste si našli tú najlepšiu zváračku, môžete sa zbaviť tohto problému tým, že si zakúpite typ, ktorý ma zabudovanú tepelnú ochranu proti preťaženiu. Pretože si kupujete zváračku, ktorá by mala dokázať fungovať bez problémov dlhú dobu, tepelná ochrana proti preťaženiu bude pre Vás fungovať ako poistná zmluva.
Predtým, než sa rozhodnete, aký typ zváračky si vyberiete, musíte si zistiť niečo o jej výkone.
Výkon týchto strojov sa meria na základe využitia prúdu a napätia. Tento parameter je známy ako pracovný cyklus. Pracovný cyklus jednoducho znamená to, aký dlhý čas dokáže zváračka pri určitom výkone pracovať bez toho, aby prekročila limity teploty komponentov. Parameter sa väčšinou meria v 10 – minútových cykloch. Napríklad Fabricator 181i má pracovný cyklus o hodnote 20% pri zváraní za použitia 180A / 240V. Znamená to, že zariadenie má schopnosť zvárať 2 minúty pri uvedenom výkone. Po dvoch minútach potrebuje 8 minút na schladenie.
Pracovný cyklus je nepriamo úmerný výkonu. Keď sa zváračka používa pri nižšom výkone, pracovný cyklus sa zvýši. Napríklad, Fabricator 181i bude mať pri zváraní za použitia 113A / 19,7V pracovný cyklus 60%.
Koľko ampérov?
Je minimálny a maximálny počet ampérov, s ktorými môžete pracovať, keď používate MIG zváračky, a to závisí od hrúbky vašej ocele a jej typu. Nižšie je uvedený maximálny počet ampérov na hrúbku ocele.
Tupý zvar – 2.0MM = 90 ampérov
Tupý zvar – 2.5MM = 110 ampérov
Tupý zvar – 3.0MM = 130 ampérov
Tupý zvar – 4.0MM = 150 ampérov
Tupý zvar – 5.0MM = 180 ampérov
V a koreňová medzera – 3.0MM = 90 ampérov
V a koreňová medzera – 3.8MM = 110 ampérov
V a koreňová medzera – 4.5MM = 130 ampérov
V a koreňová medzera – 6.0MM = 150 ampérov
V a koreňová medzera – 7.5MM = 150 ampérov
Ak si stále nie ste istí, je veľa MIG kalkulačiek online, ktoré vám môžu pomôcť vypočítať presný počet ampérov potrebných pre vaše špecifické nastavenia.
Pokiaľ ide o minimálny počet ampérov, tí, ktorí používate len oceľ s hrúbkou 1,0 mm, by ste mali použiť minimálne 30 ampérov. Ani s menšou zváracou technikou by ste nemali používať nič pod touto hranicou, pretože to nie je tak málo. Avšak na hrúbku 0,8 mm môžete použiť minimálnu hodnotu 20 alebo 25 ampérov.
Napájanie v dielni
Vo vašej dielni, ak máte 13 ampérový výstup, môžete použiť okolo 150 ampérov. Ak máte väčší stroj, to znamená, že budete potrebovať modrý konektor vhodný na elektrické vedenie, na ktoré je určený, a to musí byť 32 ampérov. Pre dielne používajúce 13-ampérový výstup, ho musíte každý rok vymieňať, pretože nie sú určené na to, aby fungovali veľmi dôsledne. Ak to neurobíte, výsledkom bude zhorenie vašej zásuvky a vášho zváracieho zariadenia.
Hrúbka kovu a veľkosť drôtového zvaru
Hrúbka kovu, ktorý sa má zvárať, nehrá veľkú rolu pri výbere typu zariadenia. Je to preto, lebo nepredpokladáme, že hľadáte zváračku, ktorá má nastaviteľný prúd a napätie. Druh a hrúbka kovu, poloha zvárania, konfigurácia spoja, hrúbka drôtu a tieniaci plyn okrem iných faktorov určuje množstvo napätia, s akým bude Váš stroj pracovať pri zváraní. Stroj, ktorý kupujete, musí obsahovať vhodný referenčný graf, aby ste vedeli, aké napätie treba použiť pre danú hrúbku kovu.
Iné, digitalizované MIG zváračky si vedia automaticky nastaviť množstvo prúdu a napätia, ktoré potrebujete. Po zapnutí funkcie Auto-set (Automatické nastavenie) stačí zvoliť hrúbku kovu, s ktorou idete pracovať a zariadenie sa automaticky nastaví na požadované napätie.
Veľkosť a typ drôtu používaného pri zváraní závisí od niekoľkých faktorov. Dva bežné typy AWS drôtov, ER70S-3, ktorý sa používa na všetky účely a drôt ER70S-6, ktorý sa používa, ak sa vyžaduje viac odkysličovania, napríklad na hrdzavých a špinavých povrchoch. Veľkosť drôtu, ktorý sa bude používať na zváranie, nebude ovplyvňovať typ zariadenia, ktorý si zakúpite. Stroj, ktorý si kúpite, určuje typ a veľkosť drôtového zvaru, ktorý budete používať.
Veľkosť a typ drôtu môžeme rozdeliť do dvoch častí. Konkrétne sú to ER70S-6 a ER70S-3. Prvý z nich sa bežne používa na prácu na hrdzavých, neforemných povrchoch, kde je potrebných viac deoxidačných činidiel, zatiaľ čo druhý je ideálny pre všetky druhy zvárania. Všímanie si druhu materiálu, ktorý chcete zvárať vám pomôže rozhodnúť sa pri nastavení rýchlosti priemeru drôtu, nastavení prúdu a iných vecí, ktoré sú potrebné pre dokončenie úlohy. Produkty, ktoré ponúkajú možnosť automatického nastavenia sú veľmi užitočné pri profesionálnom zváraní. Hneď ako je zapnutý mód pre automatické nastavenie, všetko čo musíte urobiť je zadať hrúbku vzorky a zváračka sa nastaví automaticky.
Rýchlosť posuvu drôtu
Rýchlosť posuvu drôtu je taktiež dôležitý, pretože rozhoduje, ako presne sa dá so zváračkou pracovať. Rôzne zváračky majú rôzne rýchlosti posuvov drôtov. Môžete si vybrať podľa vašej preferencie. Ak sa stretávate s rôznymi materiálmi, najlepšie bude vybrať si zváračku MIG s väčším výberom rýchlostí posuvov drôtov.
Prenosnosť, veľkosť a hmotnosť
Primárny faktor, ktorý určí, či potrebujete, aby bola Vaša zváračka prenosná, je umiestnenie, kde bude zváračka používaná. Bude používaná v mobilnej dielni alebo v budove? Pri úplne mobilnej dielni nemusíte brať do úvahy váhu zváračky, pretože tak či tak budete musieť zabezpečiť trvalý dopravný systém. Hlavná priorita pri kúpe musí byť kvalita zariadenia. Z tých najlepších si vyberte najľahšiu. Veľkosť je však veľmi dôležitá, nechcete sa predsa všade pohybovať s obrovským strojom.
Musíte sa uistiť, že máte miesto pre vašu zváračku predtým, ako si ju vyberiete. Taktiež je možné, že ju budete musieť prenášať z miesta na miesto, takže by bolo dobré si vybrať zváračku od 15 do 30 kilogramov alebo aj menej ak je to možné.
Pokročilé a rozšírené funkcie
Mnoho vysokokvalitných zváračiek MIG prichádza s rôznymi pokročilými funkciami ako napríklad ochrana pred preťažením, „Fan-on-demand,“ rozšírené nastavenia a mnoho ďalších. Tieto funkcie nielenže ponúkajú nadštandardný výkon, ale taktiež zaisťujú výdrž zariadenia. Takže, ak chcete ísť „na istotu, na dlhší beh,“ pravdepodobne by ste mali zvážiť kúpu zváračky s rozšírenými funkciami.
Potrebujete cievkovú pištoľ ?
Ak zvárate hliník, drôt sa často zasekáva v MIG horáku pri jeho napájaní z podávača drôtu. Pripevnením cievkovej pištole na váš horák umiestnite drôt tak, aby ste ho mohli ľahko vybrať a drôt sa vám tak nebude zasekávať. Najlepšie je zobrať si nejakú s funkciou rýchleho prepojenia ako je euro-connect.
Regulujte tok vášho ochranného plynu
Ochranný plyn bude bežným nákladom, ak nepoužívate MIG drôt. Investovaním do dobrého regulátora pre vašu zváraciu jednotku MIG ušetríte náklady na palivo a trávite viac času plnením úlohy.
Tepelná ochrana proti preťaženiu
Pracovný cyklus zvárania bude vymedzený tým, koľko minút môžete zvárať v desať minútovom cykle predtým, ako sa zváračka musí ochladiť. Čím vyšší pracovný cyklus, povedzme 60%, tým dlhšie môžete zvárať.
Ak zvárate príliš dlho, vaša zváračka sa môže prehriať, a potom si tento článok budete čítať znovu, aby ste si vybrali novú zváračku. Môžete sa ochrániť pred prehrievaním výberom modelu, ktorý má aj tepelnú ochranu proti preťaženiu. Vzhľadom na to, že vaša zváračka je dlhodobá investícia, tepelná ochrana proti preťaženiu je dobrá poistka.
Dodatočné časti a doplnky
Spolu so zváračkou by ste mali zvážiť pár doplnkov. Nemusia byť súčasťou výbavy produktu a budú vás stáť nejaké tie drobné naviac ak by si ste ich chceli zakúpiť;
Regulátor plynu: Hlavný problém pri kúpe plynového regulátoru nastáva pri rozhodovaní medzi jedno rozvodovým a dvoj rozvodovým. Dvoj rozvodový je lepší, ale je aj drahší, ale cenový rozdiel je možné zmazať na ušetrenom plyne.
Bezpečnostné náradie: Zváranie vylučuje veľké množstvo tepla a UV žiarenia. Na ochranu sú samozrejmosťou vlnené overaly a teplu odolné hrubé rukavice. Pre viac informácií si môžete prečítať naše recenzie na bezpečnostné náradia.
Zváracie helmy: Zváracia helma je veľmi dôležitý bezpečnostný doplnok na ochranu pred toxickými plynmi, teplom a radiáciou. Existujú rôzne typy heliem. Pre viac informácií si pozrite recenzie na zváracie helmy.
Cena a záruka
Stále si vyberte zariadenie, ktoré je v súlade s vašim rozpočtom. Zariadenia najvyššej triedy nie sú vždy tie najlepšie. Môžete nájsť vždy tú ideálnu pre vás v rámci s vášho rozpočtu ak poznáte svoje požiadavky.
Skoro všetci výrobcovia zváračiek poskytujú záruku aby zaistili bezpečnosť vašej investície. Veľmi vám odporúčam brať do úvahy dĺžku záruky pri výbere zváračky MIG. Ak sa chcete dozvedieť viac o zárukách ponúkaných rôznymi spoločnosťami, môžete si prečítať naše recenzie.
Opravy a údržba
Toto pre Vás môže byť maličkosť alebo závažný problém, závisí to od Vašej flexibility a Vášho finančného zabezpečenia. Stroje totiž potrebujú údržbu. Možno ste si už vybrali tú pravú zváračku. Avšak, musíte vziať do úvahy, či Vám dokážu v servise ponúknuť na Váš typ náhradné diely. Taktiež, možno ju nebudú schopný opraviť v prípade poruchy. Tento bod Vás môže donútiť zmeniť Váš výber. Vyberte si zváračku z dostupných možností, ktoré máte.
V akom obchode vybrať zváračku co2
Zváračiek co2 sa vyskytuje na trhu nepreberné množstvo, každá je samozrejme určená pre iný účel. V širokých ponukách obchodov nájdete rôzne druhy tak, aby ste našli presne ten pravý stroj pre Vaše použitie. Ponúkané zváračky spĺňajú náročné normy a podmienky dané nielen zákonmi Slovenskej republiky, ale aj EÚ. Ak sa v parametroch zváračiek co2 nevyznáte a dávate prednosť odbornému poradenstvu, neváhajte si dohodnúť schôdzku s konktrétnym obchodom , kde Vám radi všetko vysvetlia , poradia a zváračku co 2 aj predvedú. Ak si chcete byť skutočne istí správnosťou svojho výberu, prineste so sebou okrem zvedavých otázok tiež vzorky materiálov ku zvareniu a spoločne môžete zváracie parametre perfektne nastaviť.
Akú značku vybrať – Kvalitná zváračka co2
Ak vyžadujete kvalitu, ktorá Vám zaručí dlhodobo pracujúci stroj a neuspokojíte sa so strojom pochybnej kvality a pôvodu, ktorý Vám v dlhodobom horizonte okrem častých opráv a tým spojených nákladov spôsobí tiež výpadky techniky, zainvestujte do renomovaných značiek. napr. českého výrobcu Kühtreiber , ktorý je ideálny pre prevádzky s nižšou výťažnosťou či pre garážové použitie. Ide o poctivý český výrobok s dostatočným výkonom a možnosťami nastaveni postačujúci pre 70% použitie. V prípade veľmi vysokého vyťaženia, či zvárania ťažko zvariteľných materiálov je vhodné zvoliť už viac sofistikovanú zváračku co2. Pre tieto účely doporučujeme dánsku spoločnosť Migatronic,ktorých produkty patria medzi svetovú špičku. Jedná sa prvotriedne produkty do náročných prevádzok, vyžadujúcich 100% spoľahnutie na zváraciu techniku.
Obľúbený OMI 205
Obľúbenou zváračkou CO2 sú zváracie invertory Omi 205 od českého výrobcu Omicron. Je určená na zváranie práve metódou mig mag .
Ak to so zváraním myslíte naozaj vážne a chcete sa venovať iba tomu čo Vás napĺňa, teda bezchybnému zváraniu, a neriešiť nefungujúcu zváračku co2, vyberajte vždy vybavenia pre profesionálov, oplatí sa Vám to.
Čo ešte potrebujete vedieť
Predtým, ako sa dostanem k mojim vlastným recenziám najlepších MIG zváračiek na trhu, je tu niekoľko ďalších vecí, ktoré by ste mali vedieť, kým ovládnete remeslo MIG zvárania. Ak ide o to, čo by ste si mali obliecť, keď zvárate, mali by ste na sebe vždy mať bavlnu a zváračské rukavice. To vás ochráni pred roztaveným kovom, horúcim na dotyk – hoci, to by ste už mali vedieť!
Zváračské masky sú pri MIG zváraní nevyhnutné. Dokonca aj ak je to len vaše hobby a máte základnú masku, mali by ste byť radšej múdry a vybrať si ochranu pred márnivosťou a pohodlím. Ak máte na výber, rozhodnite sa pre regulátor plynu s dvojitým rozchodom na meranie prietoku a zostávajúceho tlaku.
Je nutné vkročiť do toho a vedieť, čo si môžete kúpiť na úrovni spotrebiteľa. Nemali by ste chcieť ísť do toho (alebo klikať na Amazon obchod) a myslieť si, že dostanete to najlepšie a zariadenia najvyššej kvality za super nízku cenu. Dostanete, za čo zaplatíte, a mali by ste tiež vedieť, že poloprofesionálne MIG zváračky sú aj na spotrebiteľskej úrovni, ale budete musieť zaplatiť o niečo viac.
Záver
Ak pôjdete do obchodu bez tušenia čo si vlastne chcete kúpiť, hneď natrafíte na predavačov, ktorí vás radi oklamú pre nejaký ten zisk navyše. Majte jasnú predstavu o tom, čo chcete a svoje ťažko zarobené peniaze múdro investujete. No však kúpa dobrej zváračky a jej používanie sú dve rozličné veci. Nedostatok správnej ochrany (napríklad dobrá zváracia helma) a správnej techniky môžu zničiť vaše šance na úspech.