ESAB SENTINEL A50

Blog Samostmievacie kukly

Samostmievacia zváracia kukla ESAB Sentinel A50 patrí medzi špičku na našom trhu. Má nádherný čierno – sivý unikátny moderný dizajn. A aj to sklo pôsobí exluzívne. Skelet kukly , ktorý je z nylonu , je zároveň odolný proti nárazom.

Ak si vás táto kukla zaujala určite si prečítajte túto recenziu , pripadne si pozrite aj videorecenziu , ktorá je v článku. 

 

ESAB Sentinel A50
ESAB Sentinel A50

ESAB Sentinel A50 - Recenzia

Chceli sme zistiť či naozaj samostmievacia zváracia kukla je naozaj taká dobrá.  ESAB Sentinel A50 má svoje výhody , ale aj nevýhody. 

K celkom dobrej ergonómii a dobrej stabilite samotnej kukly výrazne prospieva náhlavný držiak , ktorý sa dá nastaviť a je upevnený k hlave zvárača v 5 – tich bodoch.

Nízkoprofilová konštrukcia, centrálny otočný čap umožňuje maximálnu vôľu nadhlavou, keď je maska v hornej polohe. Kríž je veľmi pohodlný , možno trochu mäkký , čo nemusí každému vyhovovať.

Trochu nás , ale zaskočila hmotnosť samotnej kukly a to  650g. Ostatné kukly v tejto cenovej kategórii sú o cc 100 g ľahšie. No napriek tomu nemali sme pocit , že by nám táto hmotnosť prekážala pri zváraní.

Čo sa týka displeja je naozaj prehľadný a pre užívateľa jednoduchý. No ak ho chcete aj ovládať rukavice si musíte dať dole . teda musí to byť holá ruka . Čo je trochu nevýhoda.

Ak vykonávate aj inú činnosť ako je zváranie napr. brúsenie , tak je možné si na vrchu masky prepnúť pomocou tlačítka , aby sa maska lepšie prispôsobila podmienkam.

Nepotešilo nás ani to , že fólie sú výrazne drahšie cc 5 eur za 1 ks.

Kukla sa nedá stabilne položiť priezorom dolu a fólie sa odierajú. Teda ak si chcete si ju položiť na stol tak sa vám bude kývať a balansovať. Tak bude vám trochu ,, tancovať ,, na stole. Ćo je abslolutne nepraktické. A nedá sa položiť ani na bok.

V extrémnom zornom uhle kukla nezopne – to je veľkou nevýhodou v úzkych a malých priestoroch najmä pre TIG zváračov.

Za tú cenu by sme aj privítali možnosť odsávania a takisto aj bočné priezory.

Výhodou displeja je však jeho pamät , ktorá si uloží nastavenie pri prepínaní medzi TIG a MIG. Teda nemusíte si pri každom zváraní manuálne znovu nastavovať.

Zároveň je veľmi pohodlný kríž, ktorý pevne drží aj v nízkej polohe. Zorné pole je 1/1/1/2 –5-13 ADF a pole viditeľnosti má 100 x 60 mm. Displej ktorý je celý farebný sa dá nastaviť až v 8 nastaveniach.

Je to jedna z tých najmodernejších masiek. Má pekný prehľadný LED displej na ktorom si za pomoci tlačitiek vyberiete konkrétny parameter , či už oneskorenie , senzitivitu , teda citlivosť , tmavosť . Ako aj možnosť brúsenia , možnosti pamaťe. Teda dá sa krásne prepinať mezdi tigovým a migovým zváraním. Tu musíme len konštatovať , že ovládanie je veľmi prehľadné a ľahké. Len má jedinú nevýhodu , ktorú sme už spomenuli , že na rukavice nereaguje , teda musíme si ich dať dole .

S touto kuklou je možné zvárať metódami MIG / MAG / TIG / MMA. Kazeta je výborná , perfektne sa s ňou zvára. Má 4 senzory a stupeň tmavosti je možné regulovať v 4 úrovniach , pričom tmavosť je možné nastaviť od úrovni 5 až 8 a 9 aý 13. Ćas zaostrenia má 0,4 s . Táto kukla sa napája za pomoci solárnych článkov a batéria je vymeniteľná.

Predajcovia na ňu poskytujú až 3 ročnú záruku , čo je super. Fólie je možné dokúpiť buď ako číre sklo , alebo v žltej farbe. K produktu dostanete aj pár maličkostí ako napr. šatku , praktickú tašku pre uloženie kukly.

Ak hľadáte naozaj profesionálnu samostmievaciu zváraciu kuklu , tak ESAB Sentinel A50 vám môžeme s kľudným svedomím odporučiť.

Nemusí byť to však ideálna maska pre každého. Z nášho pohľadu , až na pár nedostatkov je to veľmi dobrá kukla.

Medzi jej hlavné prednosti patria , perfektný kríž , ktorý drží aj nízkej polohe . Jednoduché ovládanie a nastavenie. Na hlavne drží veľmi dobre. Moderný kozmický dizajn. Nie náhodou je odporúčajú aj najznámejší predajcovia kukiel.

 

 

Výhody

Jednoduchý a prehľadný pamäťový displej

Pohodlný kríž – drží aj v nízkej polohe

Dobre sa s ňou zvára

Pamät displeja

Kozmický a moderný dizajn

Batéria je vymeniteľná

Solárne články

3 ročná záruka

Nevýhody

Hmotnosť kukly

Zlé ovládanie v rukaviciach pri nastavovaní na displeji

V extrémnom uhle kukla nezopína

Drahšie fólie

Pri položení nadol je nestabilná a fólie sa ničia

Chýba možnosť odsávania a bočné priezory

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: