Güde MIG 155 / 6W – Recenzia

Zváračky CO2 - Recenzie

Güde MIG 155 / 6W – Recenzia

Güde MIG 155 / 6W je cenovo veľmi výhodná zváračka a poteší niektorými vlastnosťami , ale má aj svoje nedostatky , čo v tejto cenove relácii je prijateľné. Okrem veľmi výhodnej ceny poteší aj to , že máte možnosť zvárať aj bez plynu . Güde MIG 155 / 6W je jednoduchá a spoľahlivá vhodná pre všetky domáce práce v dielni i na záhrade. Ak sa šikovne nastaví, je možné s ňou zvariť prakticky všetko drôtom 0,6 a 0,8 mm. Kvalita prevedenia je pomerne dobrá. Kto nepotrebuje silný profi stroj a občas niečo v dielni chce zvariť, tak je to ideálny pomocník . Je ľahká človek ju hodí sám napríklad do kufra auta.

Tuto zváračku vrelo odporúčame hlavne pre domácich majstrov. Aj ked spracovanie zváračky je snád pod úroven hocijakého výrobcu, ale to zrejme už si človek pri zvarani neuvedomuje, kedže podstata je zvaranie. Pri ďalšom nákupe však je lepšie sa informovať o produkte a dlhšie zvažovať či radšej nepriplatit na lepši kvalitnejší produkt inej kvalitnejšej značky nie pre hobby, ale skôr profi. Je potrebné si uvedomiť, že ak chcete niečo zvárať kvalitne a chcete zvárať veľa, tak potrebujete minimálne 1000€.

Gud-ME-155-6W
Gud-ME-155-6W

Výhody

Cena
Vhodná hlavne pre kutilov , nie pre profíkov
Možnosť zvárania aj bez plynu
Dobrý obsah balenia (zvaraci štit, 2x trysky pre CO2, 1x tryska 0.6mm a 1x 0.8mm, káble dlhé 2.8m, hadička, 1 budik a drobná montažne prvky + kolieska)
Určená pre drot 0.8mm a 0.6mm (aj drÁžka kolieska posuvu drotu!)
Dlžka zvaracej hadice je dlhšia ako bola v popise
Zvára celkom dobre

Nevýhody

Na 1. a 2. stupeň je slabý prúd i s drotom 0,6 mm
dielenské spracovanie nič moc, mohli by byť lepšie kolieska
Tiež držiak na tlakovú fľašu v zadnej časti zváračky je celkom slabý
Hlučnejši ventilátor
Slabší výkon i na bežne použitie
Prúd až 25A čo bežne istič nezvládne a to obmedzi použitie vyššieho výkonu
Velkost závitu na hodinách nepasuje k závitu na CO flaši
Nestabilná uchytenie CO flaše
Kolieska sa derú na skrutkáh, ktorá vyčnievajú, takže onedlho sa kolieska rozpadnú
Na oske koliesok je nevyrezaná dráčka pre vnutorná závlačky
Oska je dlhá a pri presuvani vytlÁča „puklice“ koliesok
Rukovat nieje možne dobre uchopit, lebo sa nezmesti ruka kvoly prečahujucemu plechovému krytu
Kotuč s drotom sa suchá o obaj zvaračky, čize je nim čiastocne brzdený

Porovnávač  Heuréka.sk 

 

Güde MIG 155 / 6W – Popis

Zváračka Güde MIG 155 / 6W je kompaktná zváračka triedy pre domácich majstrov, ktorá je vhodná pre náročné zváranie a je schopná splniť všetky očakávania hobby zvárača. No napriek tomu neočákávajte od tohto stroja zázraky a musíte počítať s relatívne lacním zariadenim . Medzi takýmito nedostatkami patrí napr. kryt ktorý niekedy nezvláda odolávať hrubému zaobchádzaniu počas prepravy a podávania drôtu je práca trochu nerovnomerná a trhaná .

Vlastnosti

Güde MIG 155 / 6W váži 30 kg a môže byť pripojená na akékoľvek konvenčné, so zaisteným 16 ampérom a zásuvkou s 230 V napätim . Maximálny výkon zariadenia je 5,7 kVA, jej napätie naprázdno je 48 voltov. Regulačný rozsah je medzi 25 a 120 A. Výrobca odporúča zváranie hrúbky materiálu od 1 do 6 mm a pomocou veľkosti drôtu od 0,6 do 1 mm. Pracovný cyklus (120A ~ 10%, 75A ~ 30%), znamená, že keď prúd 120 ampér asi jednu minútu (10 percent 10 minút, potom 9 minút pauzy), asi 3 minúty možno zvárať v čase, 75 ampér, bez poškodenie prístroja. S MIG môže byť použitý v 6 spínacích stupňoch. Rýchlosť posuvu drôtu je plynule nastaviteľná.

Profesionálny zvárací štít nemožno očakávať, že v tejto kategórii nákladov. Ale inak je všetko ide ruka v ruke s jedným reduktorom , chladiacim ventilátorom, dvoma pevnými kolieskami vzadu, s tepelnou ochranou proti preťaženiu a balenie 2,8 m hadicou .

Güde MIG 155 / 6W má šesť spínacích fáz a podľa používatelov nie sú na maxime na úrovni 5 je občas zatváranie a záložnévzdáva duch. Trhaný drôt tiež bol kritizovaný len jedným z recenzentov. Avšak MIG155 pre použitie v oblasti voľného času sa zdá byť úplne perfektná. Okrem toho, sila by mala byť dostatočná aj pre zváranie silnejších hrúbky materiálu.

GÜDE MIG 155/6 W zváračka pre zváranie v ochrannej atmosfére 20072
Pojazdný zvárací agregát so 6-stupňovým prepínaním zváracieho prúdu, nastavením rýchlosti podávania drôtu a chladiacim ventilátorom, určený pre MIG / MAG zváranie v ochrannej atmosfére (CO2/argon/směsný plyn) zváracími drôtmi O 0,8-1,0 mm (cievky do 5 kg).
Korpus z oceľového plechu (povrchová úprava práškovaním), ochrana proti tepelnému preťaženiu s indikáciou, transportné madlo, predné oporné nôžky, pojazdové kolesá (2).
Vybavenie: 2m zváracie hadice s horákom, uzemňovací kábel s ukostrovací svorkou, redukčný ventil s manometrom, ochranný zváračský štít so sklom DIN 11.

Parametre produktu:

Napájacie napätie: 230 V
Max. príkon: 5,7 kVA
Min poistka: 16 A
Napätie pri chode naprázdno: 48 V
Doporučená hrúbka materiálu: 0,6 – 6 mm
Regulačný rozsah: 25 – 120 A
Max. hrúbka drôtu: 1 mm
Doba zapnutia pri max prúde: 120 A ~ 10% / 75 A ~ 30%
Trieda izolácie: H
Druh ochrany: IP 21
Hmotnosť (cca): 25 kg

Recenzie zákazníkov

Výhodou je super cena.
Zatiaľ som spokojný

mal som starsi model tejto 155,no na take zvaranie tensich materialou to bolo v celku ok, tak do 3-4mm hrubsie materialy bol problem prevarit,maly prud..musel som vyrobit osku na uchytenie 5kg cievky,origo to bolo len na male ,ale zmestila sa aj 5kg a prekopat komplet podavac a regulator k nemu,proste to nevladalo tahat

este som s nou robil malo, zatial kolko mi zvladol el.privod, tak mi moc nestacilo na rozliaty zvar, inak umerna cena vykonu, aj ked spracovanie zvaracky je snad pod uroven hocakeho vyrobcu, ale to uz si clovek pri zvarani neuvedomuje, kedze podstata je zvaranie

Za tú cenu nie je čo riešiť
Som absolútne spokojný, funguje ako má

Možnosť zvárania aj bez plynu
Zatiaľ som na nič neprišiel
Ukáže čas, inak pohodová mašinka.
Dokáže s ňou zvárať aj mamut.

Som spokojený moc ZO zatáčkou aj cenou len ten zvaracy drog bol drachsy jako inom obchode

Porovnávač  Heuréka.sk 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: