Güde MIG 192 / 6K – Recenzia

Güde Zváračky CO2 - Recenzie

Güde MIG 192 / 6K – Recenzia

 

Táto zváračka CO2 , Güde MIG 192 / 6K patrí určite k tým najpredávanejším zváračkám na našom trhu vo svojej kategórii. Na Heuréke je často Top produkt medzi Mig Mag zváračkami. Získala dokonca druhé miesto aj na nemeckom trhu na známom nemeckom portáli Expertentesten.de. Prečo je taká obľúbená aj medzi zákazníkmi ? Aké má výhody či nevýhody ? Oplatí sa ju kúpiť ? Na túto odpoveď vám odpovieme našou recenziu.

Zváračka Güde MIG 192 / 6K je predovšetkým učená hlavne pre domácich majstrov či kutilov , teda hlavne pre menšie dielne . Optimálna je pre karosárske práce. Ćomu odpovedá samozreme aj cena produktu. S touto zváračkou si však aj poradíte aj pri menších , ale aj pri rozsiahlejších opravách. Celý popis zváračky nájdete po našej recenzii nižšie na stránke.

Güde-MIG-192-6K

Ćo sa nám páčilo

Musíme uznať , že táto zváračka CO2 , Güde MIG 192 / 6K je vo svojej cenovej kategórii veľmi dobrý výrobok. Za tie peniaze je to naozaj pozoruhodné čo všetko dokáže , no na druhej má aj svoje nedostatky, ale o tom neskor. V prvom rade musíme oceniť , že zvára naozaj dobre. Spokojní sme boli aj s možnosťou napájania na 230 , 400 v. Pekne zvára aj na 220 -230 či na 380 – 400 V. Kedže je malá a nie priliš tažká , tak sa ňou dobre manipuluje. napr. do auta ju naloží jedna osoba. Je fajn , že má redukciu na 220v. Pozitívne je , že má rozsah hrúbky zvarovacieho materíalu od 1 do 9 mm.

Ćo sa nám nepáčilo

Ale, aby sme túto zváračku len nechválili našli sme aj zopár nedostatkov. Zistili sme , že k tejto zváračke bude nutné si zadovážiť ešte zopár veci. Pri zváraní CO2 si je potrebné zadovážiť redukciu na malú fľašu CO2. Takisto aj je potrebné si zakúpiť zvarovací drot o priemeru 0,8mm a nahradné hroty včetne redukcie na CO2 k manometru a talkovú nádobu pokiaľ nemáte vlastnú. Dodávaný manometer je pre argon a corgon(co-ar mix) . Na 220V zvaríte max 2,5 mm hrubý materiál. Zvára lepšie na 380 V , ale tenšie plechy je lepšie na 220V.

Ďalej je potrebné si zakupiť aj redukciu na pripojenie ventilu. Prekážalo nám aj to , že krátky kábel na kostru. Ani kukla nie je priliš vhodná pretože pri tomto type zváračky nie je možné použiť obe ruky , pretože s jednou si musíte pridržať kuklu. Ani eurokonektor nie je bohvie čo , občas nemá kontakt. Ventiláror jen niekedy hlučnejší , hlavne pri posuve drotu. Mohol by byť aj pevnejší a lepšie uchytený dosť vibruje. Práve to prevedenie podávača drôtu mohlo byt kvalitnejšie spracované. Niekedy prešmykuje drôt. Treba vyhrať s prítlačnou kladkou. Aj tie zadné kolieska na zváračke by mohli byť odolnejšie kedže sú z plastu , okrem predných tie sú kovové otáčané na ložisku. Chýba aj návod pre kompletizáciu madiel a pojazdných koliesok.

Výhody

Super cena
Dobrý pomer ceny a výkonu
Vo svojej karegórii patrí medzi najlepšie
veľmi dobre zvára
Možnosť napájania od 220 až 400 V
Malá veľkosť a hmotnosť
Dobre sa prenáša
Rozsah hrúbky zvarovacieho materíalu od 1 do 9 mm

Nevýhody

Je potrebné si kupiť viac prislušenstva k zváračke
Hlučnejší ventilátor
Slabšie prevedenie podávača drôtu mohlo byt kvalitnejšie spracované
Zadné kolieska z plastu

Záver

Táto Güde MIG 192 / 6K je určite výkonný stroj a nie náhodou patrí medzi top zváračky Co2 na našom či českom trhu v svojej kategórii. Práve pre domácich majstrov je priam ideálna .Veľmi presvedčí hlavne cenou , ale aj samotným výkonom. Má teda dobrý pomer cena – výkon. Pred samotnou kúpou , je potrebné brať do úvahy aj spominané nedostatky , ktoré táto zváračka má. Nie je práve málo , ale musíme brať do úvahy , že je to lacný produkt. Aby ste s ňou boli naozaj spokojný , doporučujeme však k nej zákupiť potrebné príslušenstvo. Pred kúpou si určite overte u predajcu , čo v prislušenstve a čo je potrebné ešte zakúpiť.

Porovnávač  Heuréka.sk 

 

 

Güde MIG 192 / 6K – Popis

Güde MIG 192 / 6K je šikovný a kompaktný stroj , ktorý je vhodný pre domácich majstrov , ktorý chcejú zvárať ochrannej atmosfére. . Kedže má 6 spínacích stupňov nie je problém s ním zvárať aj problematickejšie zváracie práce aj náročnejších podmienkach . Na prvý pohľad vás zaujime svojim dizajnom , pevnej konštrukcii ktorá je z odolného kovu a pozinkovaného plechu.

Vďaka tomu je zváračka odolná voči vonkajšiemu mechanickému poškodeniu a pri bežnom používaní sa tak ľahko nepoškodí. Práve naopak, disponuje naozaj dlhou životnosťou a pri správnom zaobchádzaní vám poskytne sto percentné výsledky po dlhý čas.

Táto zváračka je vybavená ochranným zváračským štítom a 2 – hodinovým redukčným ventilom s dvoma opornými valivovými kolieskami vzadu a dvoma opornými kolieskami v prednej časti. Určite vás poteší aj plynulo nastaviteľný posuv drôtu. Zváračka vám poskytuje široký rámec využitia vďaka šikovnému vybaveniu a doplnkom na profesionálnej úrovni. Nemusíte sa obávať o svoje bezpečie vďaka šikovnému dizajnu, ktorý vás ochráni pred všetkými rizikami. Napriek tomu však máte k dispozícii aj odolný zváračský štít alebo 2 – hodinový redukčný ventil s dvoma opornými valivovými kolieskami, ktoré sa nachádzajú na zadnej časti a dvoma opornými kolieskami v prednej časti.

Vo svojej triede patrí k tým najlepším zváračkám a to hlavne vďaka svojim parametrom. Preto určite vás nesklame.

Parametre – Popis

Pojazdný zvárací agregát so 6-stupňovým prepínaním zváracieho prúdu, nastavením rýchlosti podávania drôtu a chladiacim ventilátorom a prepínačom napätia 230/400 V, určený pre MIG/MAG zváranie v ochrannej atmosfére zváracím drôtom Ø 0,6-1,0 mm (cievky do 5 kg).

Korpus z oceľového plechu (povrchová úprava práškovaním), ochrana proti tepelnému preťaženiu s indikáciou, transportná rukoväť, 2 vodiace/2 pojazdové kolieska . Vybavenie: 3 m zváracia hadica s horákom (bajonetové pripojenie), zemniaci kábel s ukostrovacou svorkou, redukčný ventil s manometrami, ochranný zváračský štít so sklom DIN 11.

Pojazdný zvárací agregát so 6-stupňovým prepínaním zváracieho prúdu, nastavením rýchlosti podávania drôtu, chladiacim ventilátorom a prepínačom. Stroj určený pre MIG / MAG zváranie v ochrannej atmosfére (CO2 / argón / zmiešaný plyn) zváracími drôtmi Ø 0,6-1,0 mm (cievky do 5 kg). Korpus z oceľového plechu (povrchová úprava práškovaním), ochrana proti tepelnému preťaženiu s indikáciou, 2 vodiace / 2 pojazdové kolesá, transportné madlo.

Vybavenie: 3m zvárací hadica s horákom (bajonetové pripojenie), zemniaci kábel s ukostrovacou svorkou, redukčný ventil s 2 manometrami, adaptér 16A, ochranný zváračský štít so sklom DIN 11

Technické údaje:

Pripojenie/ frekvencia: 230 V/ 400 V
Max. sieťový výkon: 4,5 KVA/ 13,3 KVA,
Napätie pri chode naprázdno: 40 V
Max. hrúbka drôtu: 0,6-1 mm
Doporučovanlá hrúbka materiálu: 0,6-9 mm
Spínacie stupne: 6
Doba zapnutia (230 V): 115 A – 15%/ 70 A – 35%
Doba zapnutia (400 V): 160 A – 10%/ 85 A – 35%
Druh ochrany: IP 21S
Trieda izolácie: H

Základné parametre

Max. príkon: 4,5 kVA
Napätie pri chode naprázdno: 40 V
Odporúčaná hrúbka mat.: 0,6-1
Max. zvárací prúd: 160 A
Ďalšie vlastnosti
Značka: GÜde
Minimálny zvárací prúd: 25 ampér
Zváracie procesy: MIG (GMAW)
Minimálny priemer elektródy: 0,6 mm
Maximálny priemer elektródy: 1 mm
Max. príkon: 4,5 kVA
Min. poistka: 16 A
Napätie pri chode naprázdno: 40 V
Odporúčaná hrúbka mat.: 0,6-1
Max. zvárací prúd: 160 A
Počet spínacích stupňov: 2
Fyzické vlastnosti a farba
Šírka: 33 cm
Výška: 46 cm
Hmotnosť: 37 Kg
Dĺžka: 71 cm

Porovnávač  Heuréka.sk 

 

Doporučujeme si ešte pozrieť  najlepšie zváračky CO2 do 500 eur 

1 thought on “Güde MIG 192 / 6K – Recenzia

  1. haha , v nemecku , možno v bývalom NDR v okolí Zwickau , kde trebalo zvárať Trabanty
    tato haraburda nestojí ani za deravý groš ani podobne haraburdy od parkside, einhel a iných potravinových reťazcou

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: