KITIN 150

Blog Inventorové zváračky Zváračky - Recenzie

Invertorová zváračka Kühtreiber KITin 150 patrí nielen na Heuréke , ale aj v eshopoch k top zváračkám na slovenskom a českom trhu .

Na trhu je však aj verzia KITin 150 TIG LA . Medzi nimi nie sú veľké rozdiely. KITin 150 TIG LA je vhodnejšia pre TIG zváranie a má ručné nastavenie , funkciu Hot Start , tiež má display kde vidíte nastavenú hodnotu. Má tiež pulzné zváranie. Čo sa týka výkonovo tak zaťažovatele sú pre tieto dva stroje rovnaké.

Kitin 150 a Kitin 150 TIG LA
Kitin 150 a Kitin 150 TIG LA

Náš tip. Kliknite na textový odkaz a zobrazia sa vám všetky typy modelov Kitin 150 a Kitin 150 TIG LA či už ako sety , s káblami alebo s kuklou a pod.

Kitin 150 je naozaj dobrá mašinka za slušnú cenu. Zaradili by sme ju do tej lepšej skupiny hobby zváračiek , prípadne aj do slabšej skupiny profi.

Zvárať vie veľmi dobre a je taká jednoduchá na ovládanie , že ju dokáže ovládať aj amatér. Je to naozaj špičková zváračka nielen pre domáceho kutila. Určite splnila naše očakávania.

Zváranie

Systém je tak nastavený pri zváraní , že aj amatér dokáže urobiť krásny zvar. Má jednoduché nastavenie zváracích parametrov a zvára perfektne v akéjkoľvek polohe.

Invertorová zváračka KITin 150 TIG LA zvládne bázické i rutilové , ako aj nerezové , nikelitové , mosazné , hliníkové elektródy od priemeru od priemeru 1,6 po 3,2mm . Obalová elektóda zvára naozaj luxusne.

Má dostatočný výkon, Zvarí bez problémov tenšie ale aj hrubšie plechy a tak nemusíte použivať 25kg 3 fázovou silnou trafozváračku. Pri tenkých plechoch do 1mm , ak nemáte model TIG LA je nutné zvárať metódou TIG , Tento model to umožnuje stačí prepnúť z MMA a TIG. Potom stačí už len dokúpiť horák , 1m plynovú hadičku a fľašu Argónu.

Nastavenia a funkcie

Táto zváračka je jednoduchá a intuitívna na ovládanie aj nastavenie a má široký rozsah zvaravacieho prúdu a nastavenia hodnot. Je možné si nastaviť možnosť počiatočný aj stabilný DC prúd.

Tento model Kitin 150 všetky funkcie uvedené vyššie – HOT-START, ARC-FORCE, ANTI STICK. Naviac u modelu Kitin 150 Tig LA je nastaviteľný HOT START, kde určujete veľkosť prúdu pri horúcom štarte.

Dalšie výhody

Je veľmi ľahká , takže nebude problém ani s prenášaním.

Výborná je mimo iná možnosť nastavenia veľkosti a času funkcie HOT START. Vďaka tomu si vyskúšate aj bodovanie na autoplech. Nie je to ako MIG, ale na núdzové bodovanie veľmi dobre postačí. Viac info Bodová zváračka. 

Kitin 150 je bezproblémový a vyznačuje sa vysokými zaťažovateľmi (125A na 100%) a výkonom, nízkou spotrebou el. a má MMA a prepínanie na TIG. Rozšířené možnosti pre TIG (WIG) sú velkým plusom. Má funkcie , ktoré chýbajú na lacnejších inventoroch Hotstar AntiStick.

Stroj sa pripája do siete 1×230 V pod istením 16 A, takže aj vo Vašej dielni si vďaka veľkému množstvu výhod a priaznivej cene určite ľahko nájde miesto. Pri tomto invertora je zaťažovateľ meraný pri cca 25 stupňoch.

Tento invertor Kitin 150 pracuje aj pri menšom napätí, záleží tiež akú elektródu použijete. Napr. pri 2 elektróde bude zvárať aj na nižšou napätie. Je možné k nemu pripojiť aj predlžovačku napr. 30 až 35 metrovú bez problémov. Prierez vodiča však musí byť 2,5mm.

Oceňujeme aj to , že má veľmi zrozumiteĺný manuál v českom jazyku , je to český výrobok , bezpoblémový servis a má až 3 roky záruku.

Nevýhody

 

Možno nám trochu vadilo , že ventilátor má trochu hlučnejší , ale v dielni to určite prekážať nebude. Musíte sa dávať aj pozor že výrobca meria zaťažiteľnosť pri 20 ° C nie 40 ° C, tak na to pozor.


Uvítali by sme aj madlo pre lepšiu manipuláciu s týmto inventorom. Musíte si dávať aj pozor pretože , pokiaľ túto zváračku kúpite v sade so zváračskými káble, tak káble majú len 3 metre, čo je celkom málo, takže si kúpte káble zvlášť a o minimálnej dĺžke 4 až 5 metrov.


Je škoda Kitin 150 nemá vstavaný ventil plynu na TIG, ako LA-V. Bázické elektródy 350mm , ktoré sa kto mu bežne kupujú sú veľmi kvalitné a bezproblémové , avšak ak by sa vám stalo , že sa pri zváraní lepia , tak skúste si kúpiť Esab: Elektrody ESAB E-B 121 2.5×350 mm. Samozrejme elektódy neskladujte vo vlhkom prostredí.

 

Záver – hodnotenie


Inventorovú zváračku Kitin 150 dopuručujeme všetkým , ktorý chcejú kvalitný inventor sa prijateľnú cenu. Je naozaj vhodný aj pre domácich majstrov , ale aj pre poloprofíkov. Zvára veľmi kvalitne.

 

Kitin 150 – Popis

 

Kitin 150 je invertorová zváračka tretej generácie konštruované s využitím IGBT technológie s rapid-FAST CONTROL. Stroje sa vyznačujú vysokým zatěžovateli (125A 100%) a výkonom, nízkou spotrebou elektrickej energie, vynikajúce zváracie vlastnosti, sú ľahké, malé rozmery a hlavne spoľahlivý.


Tieto stroje sú určené do prevádzok, kde je dôraz kladený na maximálnu úžitkovú hodnotu a vysoký výkon za prijateľnú cenu.

Stroje sú vybavené diaľkové ovládanie (možnosť diaľkového pripojenia), HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK, popruhom pre jednoduché prenášanie a konektor diaľkového ovládania.


Vlastnosti a vybavenie: nízka spotreba energie a vysoký výkon, vynikajúce zváracie vlastnosti metódou MMA a TIG, nízka hmotnosť a malé rozmery, tepelná ochrana so svetelnou signalizáciou, vysoké zaťažovatele,

 

Použitie: je pravou voľbou pre použitie vo výrobe, zhromaždenia, kováčstvo a údržbu.

 

KITin 150  TIG LA

 

je profesionálny invertorový zváraci stroj tretej generácie konštruovaný s využitím IGBT technológie s rýchlou mikroprocesorovou reguláciou – FAST CONTROL.

Stroj sa vyznačuje vysokými záťažami (125 A na 100%) a výkonom, nízkou spotrebou el. energie, vynikajúcimi zváracími vlastnosťami, je  ľahký, malých rozmerov a hlavne spoľahlivý.

Záruka päť rokov. Riadiaca elektronika KITin 150 TIG LA je vyrábaná SMD technológiou. Tieto stroje sú určené do prevádzok, kde je kladený dôraz na maximálnu úžitkovú hodnotu a vysoký výkon za priaznivú cenu. Stroje sú vybavené mikroprocesorovým riadením a displejom zobrazujúcim nastavené hodnoty.

Vybavenie:

Prehľadný displej zobrazujúci nastavené hodnoty
Jednoduchá a prehľadná grafika s veľkými tlačidlami


MMA:

Funkcia HOT START
Funkcia ARC FORCE
Funkcia ANTI STICK – pri skrate zváracej elektródy automaticky klesne prúd na hodnotu 10 A
V.R.D. bezpečnostný systém MMA


TIG LA:

Funkcia TIG LA – kľudovom stave je na výstupných konektoroch 12V – invertor je vo vypnutom stave. Pri dotyku wolfrámovou elektródou sa invertor automaticky zapne.
TIG PULS zváranie – pre zváranie tenkých materiálov
TIG DOWN SLOPE – vyplnenie krátera
TIG koncový prúd


Takto vybavené stroje KITin TIG LA s jednoduchým ovládaním a nastavovaním parametrov sú všestranne použiteľné takmer vo všetkých aplikáciách zvárania MMA a TIG / WIG.

 

Mikroprocesorové riadenie KITin 150 tig la umožňuje:

 

V MMA metóde:

Nastavenie funkcie HOT START -% navýšenie prúdu, popr. vypnutie funkcie
Nastavenie času dobehu funkcie HOT START
Zapnutie a vypnutie bezpečnostné funkcie V.R.D.
Nastavenie zváracieho prúdu

V TIG metóde:

Zapnutie funkcie PULS a jej nastavenie v rozsahu frekvencie 0,5 – 500 Hz


Zapnutie funkcie as dobehu zváracieho prúdu – DOWN SLOPE a jej nastavenie v rozsahu 0,1 – 5 sek.


Nastavenie koncového zváracieho prúdu od 10 A


Nastavenie zváracieho prúdu


Priblíženie volfrámové elektródy k zváranému materiálu


Dotyk volfrámové elektródy zváraného materiálu


Oddialenie volfrámové elektródy a zapálenie zváracieho oblúku pomocou LA – veľmi nízke opotrebenie volfrámové elektródy dotykom

 

Zvárací proces:


Zakončenie zváracieho procesu a aktivácia DOWN SLOPE (vyplnenie kráteru) sa prevádza oddialením volfrámové elektródy na cca 8-10 mm od zváraného materiálu Opätovné priblíženie – zvárací prúd sa znižuje po nastavenú dobu (0 až 5 sek.) Na nastavenú hodnotu koncového prúdu (napr. 10A) – vyplnenie kráteru Zakončenie zváracieho procesu. Digitálne riadenie automaticky vypne zvárací proces.

 

Technické parametre:


Vstupné napätie 50/60 Hz: 1×230 V
Istenie KITin 150 tig la: 16 A
Rozsah zváracieho prúdu: 10-150 A
Zaťažovateľ 100%: 125 A
Zaťažovateľ 60%: 140 A
Zaťaženie pri max. I: 45%
Napätie na prázdno: 88 V
Krytie: IP 23 S
Rýchlospojka: 10-25
Rozmery: 310 x 143 x 220 mm
Hmotnosť KITin 150 tig la: 5,5 kg

 

Hľadáte inventorovú zváračku pozrite si kategóriu Zváračky – Recenzie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: