KITIN 165

Blog Inventorové zváračky Zváračky - Recenzie

Kühtreiber Kitin165 je u zváračov veľmi obľúbený zvárací stroj s metódou zvárania metódou MMA a TIG .

Chceli sme zistiť , prečo je taký obľubený u zákaznikov , aké má výhody či nevýhody. Ak uvažujete o kúpe tohto stroja , určite si prečítajte túto recenziu.

Náš tip. V ponukách na Heuréke,sk nájdete tento stroj aj napr. aj káblami či maskou a pod. Stačí len kliknúť na odkaz  ,, Cenové ponuky ,, a potom skopirovať názov produktu Kühtreiber KITin 165 a vložiť do okienka.

Heuréka.sk

Pozrite si aj Top zváračky na Heuréke.sk 

TOP 50 – Zváračky invertorové, MMA-TIG

 

Ak chcete zistiť viac o inventorovej zváračke  napr. ako funguje či podľa akých vlastností vybrať tento týp zváračky prečítajte si článok – Inventorová zváračka 

Recenzia

 
 

Dizajn a konštrukcia

 

Hneď na prvý pohľad nás zaujal nielen samotný dizajn zváračky , ale aj jej praktické vlastnosti. Určite oceňujeme to , že je ľahká pretože má len 5.7 Kg . Ak ju teda budete chcieť preniesť na iné miesto , tak to nebude žiadny problém.

Má aj malé rozmery , čo je takisto praktické. Je veľmi jednoduchá na ovládanie.

 

 Kitin 165
Zváračka Kitin 165

 

Test

 

Zváračka Kühtreiber KITin 165 zvára naozaj dobre a splnila naše očakávania. Odskúšali sme rôzne prúdy a elektródy. Krásne zvaruje aj basickou elektródou. Oblúk zapaľuje veľmi pekne a bez lepenia. Po zapálení oblúk drží rovnomerne.

Robí naozaj krásne zvary oproti napr. trafozváračke. Ak ste sa trápili doma s trafozváračkou , tak tu si budete zváranie naozaj užívať. Je to naozaj neporovnateľné.

Oceňujeme aj to , že u tejto zváračky je dobre čitateľná nastaviteľnost prúdu.

 

Nevýhody

 

Ale , aby sme len tento pristroj nechválili našli sme aj zopár drobných nedostatkov , ktoré , ale nie sú , až také závažné.

Tento stroj má trochu hlučnejší ventilátor. Pri zváraní 4-kami elektródami na 160 A , je potrebné dodržovať cc 5 minútové prestávky a nechať to zchladiť , ale to je uvedené aj návode.

Pri zváraní ruší rádio. Má aj slabí príerez kábla. Śkoda , že u tohto modelu nie je možné vypnúť funkciu Anti stick.

 

Kitin Test
Kitin Test

 

Záver

 

Vďaka vynikajúcim zváracím vlastnostiam, nízkej hmotnosti, malým rozmerom, spoľahlivosti a vybavením je zváračka Kühtreiber KITin 165 je vhodná predovšetkým k profesionálnemu využitiu vo výrobe, údržbe a montáži.

Je ideálna aj pre domácich kutilov , ktorí ju využijú pri dome alebo okolia domu , pri záhradnej či lesnej technike a pod.

Zváračka Kühtreiber KITin 165 zvára naozaj dobre a splnila naše očakávania. S touto cenou je naozaj dostupná aj pre domácich majstrov a navyše s profi kvalitou.

Jej výkon , hlavne pre domáce použitie bude určite postačujúci. Doporučujeme všetkým , čo chcejú kvalitu a dobrý výkon. Prípadne si ešte prečítajte recenziu stroja Omicron Gama 166.

 

Popis

 

Kühtreiber KITin 165 je elektronický zdroj zváracieho prúdu s rýchlou reguláciou, vyznačujúci sa vynikajúcimi zváracími vlastnosťami, vysokým výkonom, nízkou hmotnosťou a hlavne spoľahlivosťou.

Tento stroj je určený do prevádzok, kde je kladený dôraz na maximálnu úžitkovú hodnotu za prijateľnú cenu. Stroj je vybavený konektorom k pripojeniu diaľkového ovládania. Stroj dobre zvára metódou TIG s dotykovým zapaľovaním.

 

 

Vlastnosti a vybavenie: nízka spotreba energie a vysoký výkon, vynikajúce zváracie vlastnosti metódou MMA a TIG, nízka hmotnosť a malé rozmery, tepelná ochrana so svetelnou signalizáciou, vysoké zaťažovatele, funkcie: HOT START, ARC FORCE, ANTI STICK, popruh pre ľahké nosenie.

Stroj je vybavený funkciami HOT-START, ARC-FORCE, ANTI STICK, popruhom pre ľahké nosenie a konektorom diaľkového ovládania. KITin 165 je prenosný jednofázový invertorový zvárací zdroj pre zváranie metódami MMA a TIG.

 

Napájacie napätie:1×230 V
Istenie: 16 A
Rozsah zvarovacieho prúdu: 10-160 A
Zaťažovateľ 100%: 95 A
Zaťažovateľ 60%: 120 A
Zaťažovateľ pri max. I: 45 %
Napätie naprázdno: 88 V
Krytie: IP 23 S
Rozmery: 330x143x245 mm
Hmotnosť: 5.7 Kg

 

Dalšie informácie

 

KITin 145, 165 a 190 sú profesionálne zváracie invertory určené na zváranie metódami MMA (obalenou elektródou) a TIG s dotykovým štartom (zváranie v ochrannej atmosfére netaviacou sa elektródou).

Sú to zdroje zváracieho prúdu so strmou charakteristikou. Invertory sú konštruované ako prenosné zdroje zváracieho prúdu. Sú vybavené popruhom pre ľahkú manipuláciu a nosenie.

 

 

Zváracie invertory KITin 145, 165 a 190 sú vyrobené s využitím vysokofrekvenčného transformátora s feritovým jadrom a tranzistormi.

Majú zabudované elektronické funkcie HOT START (pre ľahšie zapálenie oblúka) a ANTI STICK (zabraňuje prilepeniu elektródy). KITin 145, 165 a 190 sú predovšetkým určené do výroby, údržby či na montáž a sú vyrobené v súlade s príslušnými normami a nariadeniami Európskej Únie a Slovenskej republiky.

 

Obmedzenie použitia

 

Použitie zváračky je typicky prerušované, keď sa využíva najefektívnejšia pracovná doba pre zváranie a doba kľudu pre umiestnenie zváraných častí, prípravných operácií a pod.

Tieto zváracie invertory sú skonštruované úplne bezpečne na zaťaženie max. 140, 160 a 180 A nominálneho prúdu po dobu práce 40% resp. 45% z celkovej doby užívania. Smernice uvádzajú dobu zaťaženia v 10 minútovom cykle.

Za 45% pracovný cyklus zaťažovania sa považujú 4,5 minúty z desať minútového časového úseku. Ak je povolený pracovný cyklus prekročený, bude termostatom zvárací proces prerušený v dôsledku nebezpečného prehriatia, v záujme ochrany komponentov zváračky.

Tento stav je indikovaný rozsvietením žltého termostatového signálneho svetla na prednom ovládacom paneli zdroja (poz. 4, obr. 1). Po niekoľkých minútach, ke ď dôjde k ochladeniu zdroja a žlté signálne svetlo sa vypne, zdroj je pripravený na opätovné použitie. Zdroje KITin sú konštruované v súlade s ochrannou úrovňou IP 23S.

viac info PDF

 

Recenzie zákaznikov

 

Pripomienku mám len k tomu, že výrobca odporúča jej používanie len v priemyslových zónach, lebo v nízkonapäťových rozvodoch môže spôsobovať rušenie. Ale o skùsenostiach s týmto som sa nikde u nikoho nedočítal. Nuž neviem, uvidíme.

Chytá a drží oblouk skoro jako triodynka

Měl jsem doma svářecí trafo a rozdíl se nedá popsat, prostě vaření stejnosměrným proudem

Zkoušeny rutilky i baziky ( přesušené samozřejmě ), krásná rovnoměrná housenka při elektrodě 2.5 ( 55 A ), 3.2 (110 A) i 4 (160 A), u baziky zcela bez strusky ve svaru

při tenké elektrodě ( 1.6 při 25-30 A ) je potřeba přepnout na TIG, aby invertor nestartoval oblouk vyšším proudem – to ale píšou i v návodu, jinak užere kus materiálu …

Než jsem zakoupil, četl jsem v nějaké recenzi, že má hlučný ventilátor – no slyšet je jako jemné bzučení, ale když vezmu po vaření do ruky úhlovou brusku, nedá se to srovnat

Pro vaření 4kami elektrodami na 160 A je potřeba opravdu dodržovat přestávky, po 3 elektrodách je potřeba cca 5 minut nechat chladit, ale to je taky v návodu …

Doporucuji vsem co chteji kvalitu za dobry vykon

Velmi dobrá svářečka a český výrobek!

Krásně svařuje i basickou elektrodou.

Provedl jsem pár zkušebních svarů a jsem spokojen, dlouhodobou zátěž jsem zatím nezkoušel, momentálně nemám co vařit.

Dostatečný výkon pro kutilské využití

Ruší rádio a trochu větší hluk od ventilátoru

kvalita
udrzda
pohodlnost
dobre citelna nastavenost proudu
jednoduchost

dost hlučný ventilátor , na rovném stole se kolíbe , svařování jekl plech OK , nerez úhelník tigem OK , okolo domu dobrý pomocník ,

jediné co mě mrzí tak je slabý pruřez kabelu jinak vše super

Zatím jsem jenom zkoušel různé proudy a elektrody. Moje naprostá spokojenost. Dřív jsem svářel jenom trafem a to se s invertorem nedá ani srovnat.

Koupil jsem dobře, měl jsem různé zkušenosti s Fronius či Castolin. Tento svařovací inventor se povedl, krásně zapaluje a v roztaveném obalu nezhasíná. Cena dostupná pro kutily s kvalitou profi. Kufr ke svářečce se vyplatí vejdou se i kabely s elektrodami. Vybral jsem si kabely 16mm2 /5m bez problémů. Takže doporučuji svařovací inventor Kitin 165. Naprostá spokojenost 

Moje prvni svarecka. Teprve se s ni ucim doma. Ale po zapujceni kolegovi jenom prisla jenom sama chvala. A za mne ve srovnani s trafem …no proste parada … mohu doporucit jak obchod tak vyrobek.

ideální i pro občasné svářeče začátečníky

Jestli se trápíte s trafosvářečkou, tak s touhle se budete na svařování těšit

Tento invertor proti trafu je nesrovnatelný. Jsem začátečník.

Škoda že u tohoto modelu nejde vypnout funkce anti stick.

oproti staré svářečce -lehká, nehlučná, svařuje nádherně , zatím velká spokojenost

Lehký kompaktní nástroj
Opravdu snadno chytá oblouk

Bohužel musím potvrdit všechny kladné recenze, hlavně snadné chycení oblouku (oproti naší SMA130-1, ta má při zapalování snahu elektrodu přilepit).jediné co mně snad vadí, je ječivý zvuk ventilátoru. A jestli odejde i v záruce, tak si ho sám vyměním za jiný. Kladně musím hodnotit i prodejce, ikdyž nerad chválím.

Je lehká na domácí použití super krásné sváry oproti trafu

Zatím jsem používal trafosvářečku. Nevařilo se mě s ní dobře a tak jsem se rozhodnul pro invertor. Provedl jsem
zatím krátkou zkoušku a jsem přesvědčen, že sváření s invertorem bude příjemnější a kvalitnější.

Svářečka je lehká a skladná, pracuje se mi s ní výborně. Pro moje kutilské potřeby kolem domu + mé zahradní a lesní techniky, je plně dostačující. Jsem spokojen a mohu ji doporučit.

Vyborna svářečka, profesionani jednani. Doporučuji.

Přístroj bude pro kutila s ambicemi kolem domu dobrý.

Se svářečkou jsem zatím velice spokojem a mohu jí doporučit všem ,kteří uvažují o koupi tohoto produktu.

perfektní stroj, sváří bez zaváhání, zakoupeno společně s kabely 5m a kufrem. Doporučuji

Výborná svářečka, malá, lehká.

Doporučuji pro domácí práce na prosto výborná lehká,český výrobek,vaří skvěle.

 

Dalšie recenzie a hodnotenia

 

Ak si chcete prečítať dalšie recenzie stačí , ak kliknete na tlačitko ,, Heuréka ,, alebo aj na tlačítko ,, Do obchodu ,, (na Heuréke).

 

Heuréka.sk

Pozrite si aj Top zváračky na Heuréke.sk 

TOP 50 – Zváračky invertorové, MMA-TIG

Prečítajte si ešte dalšie recenzie – Kategória ostatné zváračky alebo Zváračky CO2 recenzie. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: