Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set – Recenzia

Kühtreiber Zváračky CO2 - Recenzie

Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set – Recenzia

Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set si zaslúži pozornosť každého profesionála, ktorý uvažuje o „céóčku“ na 230V . Jej mimoriadne vlastnosti, výkon a jednoduché ovládanie jej radí na špičku vo zváracej technike. Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set je správnou voľbou pre používanie vo výrobe, na montážach, kovovýrobe, údržbe alebo pre domáce dielne. Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set taktiež je vhodný pre pripojenie na elektrocentrálu, napríklad na stavbách.

Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set je vhodný pre profesionálne i amatérske použitie. Zvárací stroj bol skonštruovaný za využitia najmodernejších technológií, je malý, ľahký a s veľkou účinnosťou. K jeho prenášanie slúži plastové madlo. Je tiež vhodný pre prevádzku na elektrocentrále, napríklad na staveniskách. Stroj umožňuje ľahké nastavovanie zváracích parametrov. Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set je vhodný pre zváranie plnenú elektródou (rúrkový drôt).

Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set
Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set

Vo zváračke Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro setje použitý invertorový zdroj , ktorý je schopný preniesť vysoký výkon v celom rozsahu zváracieho prúdu . To je veľmi dôležité! Je to jedna z rozhodujúcich vecí, či bude zváračka kvalitne variť alebo „lepiť“ len po povrchu. Ako a kde si môžete tento parameter overiť? V návode na použitie a tiež na štítku zváračky.

Uvádza sa: Rozsah zváracieho prúdu : 20-150 – tento rozsah u zváračiek na 230V býva podobný. Nie je to však najdôležitejší parameter. Väčšiu pozornosť venujte zatažovatelom . Bývajú uvedené tri hodnoty: 35%, 60%, 100% – za percentami sú zodpovedajúce ampéry. Čo to teda znamená? Udáva to hodnoty zaťaženia (veľkosť zváracieho prúdu) v referenčnom čase (10 min.) Pri danej teplote okolia na koľko možno zváračku zaťažiť aby bpla použitá tepelná ochrana. Pre lepšiu predstavu si predstavíme na našej KITin 2040 eur.

Výhody

Zváračka splnila očakávanie
Jednoduché a prehľadné ovládanie
Za tú cenu skvelá mašinka
Nízka hmotnosť
Dobrý pomer ceny – výkon
Český a dobrý výrobok.

Nevýhody

Možno by to chcelo dlhší uzemňovací kábel
Nedá sa ovplyvniť zvar. prúd voči posunu, a tým rozliatiu zvaru ako u trafa

Porovnávač cien Heuréka.sk 

 

Parametre 

Rozsah zváracieho prúdu: 20-150

Zaťažovateľ:

35% – 150A (svařujeme 150A po dobu 3,5 min a 6,5 min pauza)
60% – 120A (svařujeme 120A po dobu 6,0 min a 4,0 min pauza)
100% – 100A (zvárame 100A neobmedzený čas)

Tieto parametre výrobca Kütreiber meria pri okolitej teplote prostredia 40 ° C (čím vyššia okolitá teplota, tým náročnejšie pre zváračku).

Z toho vyplíva, že zvárať 120A nie je pre Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set žiadny problém . Možno vám pripadá 120A veľa. Je potrebné vziať do úvahy, že na porovnateľný zvar s elektródou je potrebná u Co2 zváračky väčší výkon o cca 25-30%. Pre príklad: elektródou varíme 80A, porovnateľný prievar Co2 zváračkou je 100A. Z tohto je vidieť, že zvárací prúd 100A je bežne využívaný a keď má zváračka na zaťažovateľmi 100% – 60A je to na „hranici“.

Ovládanie zváračky

Pri štandardnej Co2 zváračky máme dva hlavné ovládacie prvky . Prepínač prúdu a ovládač (potenciometer) rýchlosti podávania zváracieho drôtu. Teda nastavíme požadovaný prúd a druhým ovládačom rýchlosť posuvu drôtu.

U Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set K máme jeden hlavný ovládací prvok (potenciometer). Jednoduchým otočením pridáme plynule zvárací prúd aj podávacie rýchlosť drôtu. Ovládanie je teda zhodné s elektród zváračkou. Otočením doprava pridáte prúd a opačne. Zváračka je vždy správne nastavená (pomer zváracieho prúdu a rýchlosť podávania drôtu). Tým je všetko maximálne uľahčené a všetko zvládne aj úplný začiatočník. Na paneli máme ešte jeden potenciometer. Tým možno veľmi jemne doladiť prievar.

Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set – Popis 

Kühtreiber KITin 2040 MIG Euro set je jednoduchý prenosný zvárací stroj pre zváranie metódou MIG/MAG a vhodný pre profesionálne aj amatérske použitie. Je to zvárací stroj s plochou charakteristikou, jedná sa o zváranie v ochrannej atmosfére CO2 plynu, kde prídavný materiál je v podobe nekonečného drôtu podávaný do zvarovej kúpele posuvom drôtu. Táto metóda je veľmi produktívna, zvlášť vhodná pre stroje konštrukčných ocelí a nízkolegovaných ocelí. Zvárací stroj je malý, a ľahký, s veľkou účinnosťou. K jeho prenášaniu slúži plastové madlo.

Stroj umožňuje ľahké nastavovanie zváracích parametrov. Zváracie napätie a rýchlosť posuvu drôtu sú nastavované súčasne jedným ovládacím prvkom, podľa sily zváracieho materiálu. Druhým ovládacím prvkom sa nastavuje jemná korekcia napätia, ktorá nám určuje dĺžku zvaru (teplotu zvaru). Pokiaľ je nastavená správna hodnota, nie je treba meniť ju , aj keby sme zárali silnejší alebo slabší materiál.

Stroj je optimálne nastavený pre zváranie ocele drôtom o priemere 0,8mm. Môže byť taktiež použitý drôt o priemere 0,6 / 1,0mm alebo aj rúrkový drôt.

Recenzie zákazníkov

Prečo som si kupil tuto zvaračku – jednoducho sa mi pacila a aj recenzie su na nu pozitivne . Oslovil ma pomer cena a to čo ponuka .

S prístrojom som nadmieru spokojný. Prekvapila ma jednoduchosť.

Porovnávač cien Heuréka.sk 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: