Solution MIG/MMA 180

Techsolution Zváračky CO2 - Recenzie

Solution MIG/MMA 180 je skvelá multifunkčná invertorová jednofázová zváračka vďaka ktorej dokáže zvárať metódou MMA , ale metódou MIG či už s plynom alebo bez plynu pomocu trubičkového drôtu. Dá sa aj povedať , že máte dve zváračky v jednom. Je to teda u zváračov veľmi obľúbený stroj.

Solution MIG/MMA 180
Solution MIG/MMA 180

Hlavné výhody


Ak by sme zhrnuli hlavné výhody toho stroja , tak sú to jeho malé rozmery , nízka hmotnosť vďaka ktorej dokážete inventor preniesť na akékoľvek miesto a teda je vhodný na prácu aj vo výškach. Stroj je vyrobený z kvalitných materiálov.


Má aj vysoký výkon a všestranné využitie. Je jednoduchý na ovládanie. Tak ako sme už spomenuli na prednom panely dokážete nastaviť metódu zvárania , či už je to MMA alebo MIG , samozrejme potrebné Ampére , Volty a posuv drôtu.


Oceňujeme hlavne zváranie CO plynom, to že je tam možnosť zvárať elektródou je len plus. Veľkú výhodu má aj odnímateľný horák, ľahko sa vymieňa bovden. Kladka je kovová, čiže nechlpí drôt ako u lacných plastových.


Tento inventor je vybavený eurokoncovkou a kvalitným ventilátorom, ktorý zabezpečuje dobré chladenie stroja a teda ani pri veľkom zaťažení sa stroj nepriehrieva. Ani nevyhadzuje ističe pri plnom zaťažení, ako lacné zváračky .

 

Zváranie


Solution MIG/MMA 180 zvára naozaj krásne. Neprská a neprepaľuje tenké plechy. Zvárali sme v pohode 7 mm jokel a bez problémov. Možno by inventor zvládol aj hrubší, ale neskúšali sme to. Chladenie bolo výkonné. Zvárali sme celý deň skoro v kuse a ani raz nám nevypla.

 

Záver


Solution MIG/MMA 180 je veľmi výkonný a všestranný stroj. To že , zvára dvoma metódami a teda MMA a MIG či už s plynom alebo bez plynu je naozaj super. Chladenie je účinné. Stroj je ľahký a prenesiete ho na akékoľvek miesto. Ľudia si ho obľúbili aj preto, že nevyhadzuje ističe pri plnom zaťažení, ako lacné zváračky. Zvára bez problémov. Tento stroj je vhodný nielen pre domácich kutilov , ale aj do autodielní či na klampiarske a údržbárske dielne a pod.

Popis

 

Solution MIG/MMA 180 je multifunkčný invertor, ktorého veľkou výhodou sú malé a kompaktné rozmery, nízka hmotnosť, vysoký výkon a účinné chladenie zváračky. Všetko v jednom balení – môžete využiť zváranie COčkou/MIG alebo zváranie elektródami/MMA – zváračka umožňuje všestranné využitie.


Imvertorová zváračka má dostatočný výkon pre zváranie metódou MMA – všetky typy elektród (rutilové/mínusky alebo bázické/plusky, nerezové, hliníkové, liatinové) až do priemeru 4,0mm. Zváranie metódou MIG (s plynom, tiež bez plynu s trubičkovým drôtom) je určené pre 5kg cievky v priemere drôtov 0,6-1,0mm.


Na prednom panely sa veľmi jednoduchým spôsobom nastavuje metóda zvárania MIG alebo MMA, Ampére, Volty a posuv drôtu. Zariadenie je vybavené eurokoncovkou pre jednoduchú montáž a demontáž zváracieho horáka.


Vďaka všetkým uvedeným parametrom je zariadenie vhodné pre domáce dielne, autoservisy, klampiarske a údržbárske dielne, výrobu konštrukcií. Pre svoju malú váhu aj pre práce vo výškach.

 

Výhody:


Malé rozmery, nízka hmotnosť (ideálne na prenášanie), vysoký výkon, všestranné využitie.


Možno s ním zvárať metódou MMA (elektródou) a MIG – COčko (s plynom alebo bez plynu – trubičkovým drôtom).

 

Na prednom paneli možnosť nastaviť:


Metódu zvárania, ampére, volty, posuv drôtu.


Vybavený eurokoncovkou a kvalitným ventilátorom, ktorý zabezpečuje dobré chladenie stroja.


Ani pri veľkom zaťažení sa stroj neprehrieva.


Možnosť použitia 5 kg cievky.

 


Funkcie:

 

HOT START – jednoduché zapálenie oblúka
ARC FORCE – optimalizuje stabilné horenie oblúka
ANTI STICK – proti pritaveniu elektródy

 

Použitie:


Použitie: domáce dielne, autoservisy, klamiarske a údržbárske dielne, výroba konštrukcií, pre svoju malú váhu aj pre práce vo výškach.

 

Technícké infromácie

 

Napájacie napätie:1×230 V
Príkon 30%: 5,2 KVA
Prúdový rozsah MMA: 40 – 180 A
Prúdový rozsah MIG: 40 – 180 A
Zaťažovateľ MMA 60%: 180 A
Zaťažovateľ MIG 60%: 180 A
Priemer drôtu: 0,6 – 1,0 mm
Cievka drôtu: 1,-5 kg
Priemer elektród: 1,6 – 4,0 mm
Používané elektródy: rutilové, bazické, nerezové, hliníkové, liatinové
Krytie: IP 21

 

BONUS NAVYŠE:

 

+ 3 metrový horáka Binzel + 3 metrový kábel s držiakom elektród + 3 metrový kábel s uzemňovacou svorkou + štít + kladivo/kefa + balíček rutilových elektród + balíček bázických elektród + návod v slovenčine

 

Hmotnosť 16.6 kg
Vstupné napätie 230 V P
Priemer elektród 1,6 – 4,0 mm
Používané elektródy rutilové – bázické – nerezové – hliníkové – liatinové
Krytie IP 21
Váha 11,5 kg
Rozmer 320x400x530

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: