SPEEDGLAS 9100 XXi

Blog Samostmievacie kukly

Na prvom mieste v našom rebríčku sa umiestnila veľmi obľúbená maska u zákazníkov je Speedglas 9100 XXi . Aj cena okolo 600 eur už bude naznačovať , že toto je už naozaj pre profíkov a že by mala byť zárukou kvality.

 

Speedglas 9100 XXi
Speedglas 9100 XXi

Momentálne patrí táto kukla medzi najpredávanejšie v Európe v top triede . Je pravdou , že  patrí k tým  najdrahším , no napriek tomu si ju z tejto cenovej kategórie náročnéjší zákazníci vyberajú.

Prečo by ste si ju mali kúpiť alebo nekúpiť ? Aké má výhody či nevýhody ?

 

Speedglas 9100 XXi - Recenzia

 Z nášho pohľadu je to naozaj vynikájúca kukla. Oceňujeme jej konfort používania. Výrobný kríž , síce sa dlhšie nastavuje , ale keď si ju zvárač nastaví tak je to super.

Z hľadiska komfortu je táto kukla hodnotená veľmi vysoko. Kríž je pohodlný a dobre nastaviteľný, aj keď kukle chýba vôľa v hornej polohe.

Výhodou sú aj bočné priezory, ktoré výrazne rozširujú zorné pole. Priezor má klasifikáciu 1/1/1/2 a tiež režim stáleho stmavenia. Naopak nevýhodou je, že pri najmenšej citlivosti (30A DC) filter na zváracej kukle sem-tam bliká.

 

Kukla má jednoduché nastavenie , kazeta je výborná. Ak ju položíte na stol tak aj dobre drží , nekýve sa , tak ako napr. ESAB Sentinel A50.

Možno trochu nám vadilo , keď sa nasadí maska na hlavu a dá sa to hornej polohy , tak má trochu vôľu. Niekomu to síce nemusí vadiť , ale nám to trochu vadilo.

Ešte jedno malé mínus , pri stmievaní , pri nízkych ampéroch , to stmievanie nie je také komfortné , trochu oneskorejší záblesk. Inak je to super , oči z toho nebolia. Výrobná kukla.

Do kukly je možné dokúpiť , klasiké sklá , sklá odolné voči poškriabaniu , sklá odolné voči teplote. Baterky sa vymieňajú a majú ich aj na sklade. Lítiová batéria má 3 Volty a životnosť 2000h.

Zvárači sa často pre ňu rozhodujú lebo , je tam aj množstvo prislušenstva , dá sa dokúpiť prilba , prilba so sluchátkami , odklopný štít , odsvávania. Určite najširší sortiment doplnkového príslušenstva.

Táto kukla patrí k tým najmodernejším maskám a je vhodná pre všetky druhy oblukového zvárania. Má až 7 variabilných stupňov zatemnenia: 5 až 8, 9 až 13. Ćas prepnutia od svetlej do tmavej je na úrovni 0,1 ms . Veĺkosť priezoru je 73 x 107mm

Páči sa nám že táto zváracia kukla má bočné priezory. Vynikajúca vlastnosť. Zvárač ma tak prehľad o všetkom čo sa deje v okolí. Veľkou výhodou je že sa dá nastaviť aj na tmavé stmavenie , to využije zvárač vo veľmi tesným priestoroch , kde nemá moc možností . Môže si zakrývať senzory.

Kukla má pohybový senzor tzn, hneď ako si ju človek chytí ro ruky tak , sa aj zapne. Nastavenie je jednoduché . Pri zadržaní tlačítka sa nám ukáže tmavosť 5 až 8. , ktorú používanie napr. na rezania plazmov , tlačítko zadržíme a ukáže sa nám tmavosť od 9 po 13.

Ďalej na displeji vidíme vysoké ampére , veľmi nízke ampére , ďalej klasika napr. migové zváranie , citlivosť , kukla je veľmi citlivá , čas oneskorenia nastavujeme teda po zváraní , ak zvárame veĺkými ampérami , aby sa nám lázeň nedostala do očí , to žiarenie tak dáme rozjasnenie na vyššiu hodnotu alebo naopak pri bodovaní zvolíme napr. jednotku , aby tá kukla rýchlo zareagovala.

Trochu nám vadila napr. extrémna citlivosť pri nastavení extrémnych hodnôt , pri vysokej citlivosti treba fakt , aby sme v miestnosti mali tmavšie miesta , žiadne slnko cez okno nám nemôže svietiť . Keď máme citlivosť nastavenú na najmenej , zvárame pri 30 tich ampéroch , tak kukla prestane stmievať . Sú to dosť extrémne hodnoty . Takže našli sme len túto jednu maličkosť , ale inak je to super kukla a dali by sme jej aj 10 bodov z 10 – tich.

Z nášho pohľadu , naozaj je Speedglas 9100 XXi veľmi dobrá zváracia kukla . Má aj veľmi bohaté príslušenstvo , tak možno aj preto , je to napredávanejšia samostmievacia zváracia kukla čo sa týka Európy , aj keď nevyniká extra v niečom je to napriek tomu legenda. Pohodlá a úžasná , ktorá určite poteší nejedného zvárača. Ten komfort zvárania je fakt úžasný.

 

Výhody


Široké príslušenstvo

Výborný kríž

Bočné priezory

Najpredávanejšia v Európe v top triede

Nevýhody


Chýba vôľa v hornej polohe

Pri najmenšej citlivosti (30A DC) sem-tam preblikáva

Vyššia cena

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: