SPEEDGLAS 9100

Blog Samostmievacie kukly

Špičková profesionálna rada najmodernejších masiek Speedglas 9100 od Švajčiarskeho výrobcu je na trhu vo verziách Speedglas 9100 / V / X / XX.

Pokiaľ ste vlastníkom skeletu alebo inej verzii zváračskej masky Speedglas modelovej rady 9100 je možné zakúpiť Upgrade Kit k prestavbe na XXi. Všetky tieto rady sa vyznačujú vysokou spoľahlivosťou a použiteľnosťou pre všetky metódy zvárania.

Porovnajte si ceny a pozrite si všetky verzie Speedglas 9100 a cenové ponuky na Heuréke.sk 

Porovnávač cien Heuréka.sk 

Speedglas 9100 – Všetky cenové ponuky – TU 

Porovnávač cien Najnákup.sk 

Speedglas na Najnákup.sk – TU

Porovnajte si všetky verzie rady Speedglas 9100  

Speedglas 9100 - varianty
Speedglas 9100 – varianty

Náš tip – Prečítajte si recenziu vynikájucej samostmievacej kukly Speedglas 9100 XXi – TU 

Výhody tejto masky 

 

Ochranné zváracie masky Speedglas rady 9100 sú hlbšie a širšie, než predchádzajúce modely, takže viac zakrývajú uši, krk a postranné časti hlavy.

Kukly chránia Vaše oči a tvár pred žiarením , teplom a iskrami a pritom Vám poskytnú dokonalý prehľad o celom pracovnom priestore a to predovšetkým vďaka patentovaným bočným prierezom.

Hlavový kríž novej konštrukcie znižuje ťažisko masky, čím zvyšuje jej stabilitu v zdvihnutej polohe a súčasne znižuje namáhanie zvárača, menší tlak na hlavu zvyšuje pohodlie. Výdychový vzduch je z masky účinné odvádzanie, čím je výrazne znížené zahmlievaniu filtra, akumulácia vlhkosti, tepla a oxidu uhličitého v maske.

Samozatmievacie kukly Speedglas 9100 majú sedem stupňov zatmavenia filtrov vhodných pre najrôznejšie zváračské aplikácie. Umožňujú používať masku pre zváranie / rezanie plameňom (DIN5), brúsenie (DIN3), mikroplazmové zváranie (DIN8) a všetky metódy zvárania elektrickým oblúkom (DIN9-13).

Nastaviteľná citlivosť vyhovuje všetkým metódam aj podmienkam zváracieho procesu. Jednotlivé stupne možno zafixovať, vrátane presvetleného stavu pre brúsenie, takže filter sa chová ako pasívny. Ďalej oceníte režim „bodovanie“ pre zníženie únavy očí alebo možnosť nastavenia roztmievanie v dvoch stupňoch. Pri zváraní metódou TIG potom zvárači iste ocenia návrat k trom snímačom.

Speedglas 9100 – Porovnanie parametrov 

Speedglas 9100 - Porovnanie parametrov 
Speedglas 9100 – Porovnanie parametrov 

Stabilita kukly

 

Profesionálne zvárači si chvália stabilitu a vyváženosť masky Speedglas 9100 , ktorými sa kukla vo všetkých polohách vyznačuje – drží vo zdvihnutej a pracovnej polohe a drží aj v akejkoľvek pozícii medzi týmito dvoma polohami.

Dve temenné pásky jemne dosadnú na temeno hlavy – tým kuklu lepšie stabilizujú a zlepšia rozloženie jej hmotnosti. Oba pásky je možné nastaviť tak, že sa presne prispôsobí hlave takmer každej veľkosti a tvaru.

Lepšia uhlová nastaviteľnosť kukly a lepšie otáčanie . Aby bolo možné cez zváracie filter optimálne vidieť v pohodlnom pozorovacom uhle po celú dobu zvárania, možno ho nastaviť, bez toho aby sa pritom stratila výhoda krátke vzdialenosti medzi tvárou a kuklou (to sa hodí pri práci na zváračovcov v rôznych výškach).

Teraz máte možnosť nastaviť uhol kukly v nasadenom stave. Tiež otočný kĺb kukly sa prestavuje plynulejším pohybom; kukla sa ľahko „zafixuje“ do zdvihnutej polohy a ľahkým zatiahnutím sa zase sklopí.

Znížením ťažiska sa zlepšuje pocit vyváženosti a stability kukly – kukla drží vo zdvihnutej polohe, pracovnej polohe a kdekoľvek medzi týmito polohami. Vďaka jej lepšej vyváženosti nemusíte hlavový pásik doťahovať príliš pevne a budete sa cítiť ešte pohodlnejšie!

Nastavenie polohy

Nový systém zavesenia na hlavu poskytuje niekoľko možností nastavenia, takže si zvárač môže kuklu upraviť podľa osobných preferencií tak, aby sa cítil pohodlne. Nové umiestnenie kĺbu znižuje silu potrebnú na nastavenie polohy.

Pomocou nového hlavového kríža patentovanej konštrukcie sa odstránil tlak, ktorý by inak pôsobil na citlivé nervové zakončenia, na cievy a akupresúrne body, teda na miesta, ktoré by pri dlhšom pôsobení tlaku mohla bolieť alebo vyvolávať pocit nepohodlia.

Zadná časť hlavového (čelného) pásku sa prispôsobuje samovoľne a natáča sa do pozície, ktorá vyhovuje rôznym tvarom hlavy. Pri nosení čiapky so šiltom otočeným dozadu jednoducho otočíte zadnej nastaviteľný pásik.

Tiež hlavový pásik môžete ručne nastaviť tak, aby Vám to najlepšie vyhovovalo. Západková konštrukcia s hladkým chodom umožňuje presne nastaviť optimálnu polohu.

Predná časť hlavového pásku sa samovoľne prispôsobí tvaru čela. Tlak sa rovnomerne rozdelí medzi sady zdvojených vankúšikov, ktoré presne kopírujú tvar hlavy.

Nastaviteľný štvorstupňový systém umožňuje nastaviť vzdialenosť medzi tvárou a kuklou. Vďaka tomuto systému môžete mať tvár čo najbližšie ku kukle, získať tak lepší výhľad a znížiť zaťaženie krčných svalov.

Malá, stredná alebo veľká? Šírku hlavového kríža môžete nastaviť podľa veľkosti svojej hlavy – do čísla 50 až do 64. Polohovací systém umožní nastaviť kuklu do deviatich rôznych uhlov.

 

 

Porovnávač cien Heuréka.sk 

Speedglas 9100 – Všetky cenové ponuky – TU 

Porovnávač cien Najnákup.sk 

Speedglas na Najnákup.sk – TU

Zníženie ťažiska

 

Výrobcovia znížili ťažisko, takže ho budete mať tesne nad ušami! Tým sa zlepšuje stabilita kukly v zdvihnutej a pracovnej polohe a zároveň sa znižuje pákové namáhanie krku. Veľké gumené stiahnuteľné upínacie skrutky uľahčujú voľbu správneho nastavenia pre zdvíhanie a sklápanie kukly, a to aj v rukaviciach.

 

Zníženie namáhania krku

 

Spätná väzba získaná od profesionálnych zváračov poslúžila ako vodítko pri skúmaní ako znížiť namáhanie krku. Dospeli k tomuto záveru : je potrebné znížiť statické aj dynamické zaťaženie krku. Z hľadiska konštrukcie kukly to znamená, že je potrebné kuklu udržať čo najbližšie u tváre. Keď sa stred otáčania zníži tesne nad uši, zostane kukla vo zdvihnutej polohe v najmenšej možnej vzdialenosti od temena hlavy. V podstate skrátili „rameno páky“ a tým sme napomohli k zníženiu síl pôsobiacich na krčné svalstvo

 

Filtre

 

Zvárači oceňujú širokú paletu voliteľných filtrov: clonu pre brúsenie (3); clonu pre zváranie plameňom (5); clonu pre mikroplazmatické zváranie (8); a clony na oblúkové zváranie 9 až 13, a tiež možnosť nastaviť vhodnú citlivosť od bežného zvárania až po zváraní TIG pri nízkom jednosmernom a striedavom prúde. Citlivosť je možné nastaviť na nízku úroveň pre situáciu, keď v blízkosti pracujú iní zvárači. Univerzálnejšie využitie, vyššia miera optimalizácie.

 


Pohodlnosť pri zváraní

 


Presné zváranie je náročná úloha, ale pri použití kukiel Speedglas 9100 sa môžete plne sústrediť na prácu, v pohodí a v bezpečí. Kukly Speedglas 9100 ochránia Vaše oči a tvár pred žiarením, teplom a iskrami, a pritom Vám poskytňú dokonalý prehľad o celom pracovnom priestore.

 


Z čoho je vyrobená kukla

 


Kukla je zhotovená z ľahkého, ale trvanlivého materiálu, ktorý spĺňa všetky požiadavky na mechanickú odolnosť uvedené normami EN 175, úroveň „B“, a ANSI Z87.1-2003.

 


Filter

 


Samozatmievací zváračský filter s vynikajúcimi optickými vlastnosťami umožňuje dobre vidieť po celú dobu nosenia. Vždy a za všetkých okolností Vás ochráni pred ultrafialovým (UV) a infračerveným (IR) žiarením.

 


Vyberte si veľkosť zváracích filtrov

 


Zváracie filtre radu Speedglas 9100 sú k dostaniu v troch modeloch – normálne, veľké a veľmi veľké. Veľmi veľký filter Speedglas 9100XX je o 30% väčší ako ostatné filtre Speedglas!

 


Postranné priezory

 

Patentované filtre s clonou 5 rozšíria Vaše zorné pole. Postranné priezory Vám umožnia lepšie sledovať pohyblivé časti strojov a nástrojov vo Vašej blízkosti, ale aj iné rizikové faktory vyskytujúce sa v oblasti periférneho videnia.

Kukla sa dodáva s postrannými priezorami alebo bez nich; ak by zvárača dianie v oblasti periférneho videnia rozptylovalo, môže priezory zaslepiť plochými krytkami.

Vyhotovenie kukly s bočnými priezormi SideWindows ešte rozšíri zorné pole a umožní Vám lepšie si uvedomovať nebezpečenstvo prítomné v oblasti periférneho videnia. Všetky tieto voliteľné prvky majú zvýšiť pohodlie užívateľa, poskytnúť mu možnosť voľby podľa osobné preferencie a zabezpečiť optimálne úžitkové vlastnosti pri každom konkrétnom spôsobe použitia.

 


Chráni pred prehrievaním a zahmlievaním

 

Zvárači, ktorí pracujú so sklopenou kuklou dlhú dobu, si veľmi často sťažujú na nepohodlie spôsobované zatuchnutým vzduchom a na zhoršené videnie v dôsledku vlhkosti v kukle.

Vylepšili svoju patentovanú konštrukciu, aby sa vydychovaný vzduch z kukly účinne odvádzal a tým sa znížila miera zahmlievaniu zváracieho filtra

Táto konštrukcia pomôže tiež obmedziť akumuláciu tepla, vlhkosti a oxidu uhličitého (CO2) v kukle, a tým i vytváranie zatuchnutého prostredia. Zvárači sa podľa vlastného vyjadrenia cítia celý deň sviežejšie, majú viac energie a lepšie im to myslí.

Patentované riešenie systému ventilácie: výdychové otvory odvádzajú účinnejšie vydychovaný vzduch mimo kuklu. Vydychovaný vzduch sa odvádza von cez bočné výdychové otvory.


Vnútornú ochrannú doštičku je teraz možné nasunúť zboku a tým docieliť tesnejšieho nasadenia, ktoré nedovolí, aby vlhkosť z vonkajšieho prostredia prenikla dovnútra a spôsobila zahmlievaniu.

Nové krycie doštičky vložené do kukly možno pripevniť a odobrať od postranných priezorov (z vnútornej strany kukly) a tým využiť buď celé zorné pole, alebo len pohľad cez zvárací filter. Súčasťou ponuky je taktiež voliteľný variant bez postranných priezorov.

Konštrukcia výdychových otvorov znižuje pravdepodobnosť zahmlievaniu zváracieho filtra. Pre kuklu tejto konštrukcie možno použiť väčšinu bezúdržbových filtračních polomasiek 3M ™, ktoré chránia pred nebezpečnými časticami zo zvárania

 

Speedglas 9100
Speedglas 9100

Lepšia optika a širší výhľad


Zváracie (optické) filtre Speedglas ™ 9100 nadväzujú na tradíciu vynikajúcej optickej kvality, poskytujú rovnomerné zatemnenie a minimálne skreslenie v rámci celej oblasti pozorované cez filter.

Viac možností dáva užívateľovi lepšiu kontrolu. Vybrať si môžete zo siedmich nastavení ztmavovacích clôn: clona 5 je pre zváranie / rezanie plameňom, clona 8 pre mikroplazmové zváranie a technológiu TIG pri nízkom prúde, a clony 9 až 13 ponúka rôzne stupne stmavenie.

Teraz sa tiež ponúka možnosť nastaviť clonu ako fixné, vrátane neztmaveného stavu (clona 3) pre brúsenie. Patentovaný pohodlný režim pre zváranie pomôže znížiť únavu očí, ktorá je dôsledkom neustále adaptácia zraku na rôzne intenzity osvetlenia.

Režim pohodlného zvárania využíva strednej miery zaclonenie (clona 5). Ak sa ďalší oblúk nezapáli do dvoch sekúnd, zvárací filter sa prepne do normálneho svetlého stavu (clona 3). To môže napomôcť k zníženiu únavy zraku, ktorá je spôsobovaná nutnosťou neustále adaptácia očí na meniace sa úrovne jasu v priebehu stehovacího zvárania.


Funkcia oneskorenia dovoľuje užívateľovi nastaviť rýchlosť prechodov medzi svetlým a tmavým stavom.

Citlivosť snímania oblúka je možné nastaviť tak, že stmavovanie / zosvetľovanie vyhovie širokému rozsahu technológií oblúkového zvárania, rôznym prúdom a zváracím situáciám. Teraz tiež môžete jednotlivé clony „fixovat“: svetlá clona pre brúsenie alebo inej nezváracej činnosti, alebo jedna z tmavších clôn – potom bude kukla pôsobiť ako pasívne zváracie filter .


Netreba robiť kompromisy


Voľbou nastavenia , ktoré presne zodpovedá vykonávanej úlohe, zníži zvárač námahu zraku a zlepší akosť každého zvaru.


Príslušenstvo


K tejto verzii Speedglas 9100 je možné dokúpiť zväčšovacie sklá alebo aj držiak novej konštrukcie ktorý pridržiava skla presnejšie na vnútornom povrchu filtra.

Ďalej chránič krku ktorý je vyrobený z materiálu odolávajúceho plameni , ktorý zaisťuje ochranu proti roztavenému kovu, iskrám a plameňu. Úplne nová konštrukcia tak neprekáža vo výhľade pri zdvihnutej kukle.

Doplnková ochrana hlavy je vyrobená z materiálu odolávajúceho plameni Tecaweld ™ (75% bavlny + 25% vlákien Kevlaru ™). Pripevnite ju jednoducho ku kukle a ochránite si hlavu pred iskrami, plameňom a ultrafi alovým / infračerveným žiarením

Speedglas ™ je popredná svetová značka zváracích kukiel, ktoré tvoria neoddeliteľnú súčasť širokej palety osobných ochranných prostriedkov firmy 3M.

Porovnávač cien Heuréka.sk 

Speedglas 9100 – Všetky cenové ponuky – TU 

Porovnávač cien Najnákup.sk 

Speedglas na Najnákup.sk – TU

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: