ZVÁRAČKA NA TRUBIČKOVÝ DRÔT

Blog Zváračky na trubičkový drôt

Zváračka na trubičkový drôt má svoje výhody , ale aj nevýhody . Prednosťou zváračiek s trubičkovým drôtom (s vlastnou ochranou) je možnosť zvárania aj bez použitia ochranného plynu. Táto vlastnosť ich predurčuje najmä pre použitie s prenosnými MIG / MAG invertory. Nevýhodou môže byť aj vyššia cena trubičkového drôtu.

Najlepšie zváračky na trubičkový drôt nájdete nižšie v článku.

Zváračka na trubičkový drôt
Zváračka na trubičkový drôt

Ak si chcete prečítať o trubičkovom drôte , pripadne si kúpiť tento zvárací drôt navštívte túto stránku – Trubičkový zvárací drôt.

Omicron OMI 166

 

Zváračka OMI 166 je klasický zvárací poloautomat pre zváranie v ochrannej atmosfére MIG-MAG. Konštrukcia zváracích poloautomatov OMI zaručuje vysokú spoľahlivosť zdroja, výborné zváracie vlastnosti v širokej oblasti použitia.

 

 

Pri použití vhodnej ochrannej atmosféry možno zvárať všetky druhy nízkolegovaných ocelí. Medené vinutie trafa a výkonné chladenie umožňuje použitie zváracích poloautmatů pre dlouhodové nasadenie.

Zváračka je vybavená eurokoncovkou na čelnom paneli, čo umožňuje pripojenie horáka v dlžke 3m (najvhodnejší) alebo 4 m.

Stroj umožňuje zmenu polarity výstupného napätia pre zváranie trubičkovým drôtom bez použitia ochrannej atmosféry.

Pri použití vhodnej ochrannej atmosféry možno zvárať všetky druhy nízkolegovaných a vysokolegovaných ocelí. Medené vinutie transformátora a výkonné chladenie robí zo zváracieho poloautomatu dobrého pomocníka pre autoklampiarov a menšie zámočnícke dielne, ako aj domácich kutilov.

 

Kühtreiber KITin 2080 MIG EURO

 

KITin 2080 MIG EURO je jednoduchý prenosný zvárací stroj na zváranie metódou MIG/MAG a vhodný na profesionálne i amatérske použitie. Zvárací stroj je malý a ľahký s veľkou účinnosťou. K jeho prenášaniu slúži plastové madlo. Je tiež vhodný na prevádzku s použitím elektrocentrály (napr. na stavbách a pod.).

 

 

Stroj umožňuje ľahké nastavovanie zvarovacích paremetrov. Má vynikákúce vlastnosti napr. ľahké nastavovanie zváracích parametrov (zváracie napätie a rýchlosť posuvu drôtu sa nastavujú súčasne jedným ovládacím prvkom podľa sily zváraného materiálu; druhým ovládacím prvkom sa vykonáva jemná korekcia napätia, ktorá určuje dĺžku oblúka)

 

Kühtreiber KITin 2080 MIG EURO.- Cenové ponuky 

 

Solution MIG/MMA 180

 

Solution MIG/MMA 180 je multifunkčný invertor, ktorého veľkou výhodou sú malé a kompaktné rozmery, nízka hmotnosť, vysoký výkon a účinné chladenie zváračky. Všetko v jednom balení – môžete využiť zváranie COčkou/MIG alebo zváranie elektródami/MMA – zváračka umožňuje všestranné využitie 

 

 

Imvertorová zváračka aj na trubičkový drôt má dostatočný výkon pre zváranie metódou MMA – všetky typy elektród (rutilové/mínusky alebo bázické/plusky, nerezové, hliníkové, liatinové) až do priemeru 4,0mm. Zváranie metódou MIG (s plynom, tiež bez plynu s trubičkovým drôtom) je určené pre 5kg cievky v priemere drôtov 0,6-1,0mm.

Na prednom panely sa veľmi jednoduchým spôsobom nastavuje metóda zvárania MIG alebo MMA, Ampére, Volty a posuv drôtu. Zariadenie je vybavené eurokoncovkou pre jednoduchú montáž a demontáž zváracieho horáka. Vďaka všetkým uvedeným parametrom je zariadenie vhodné pre domáce dielne, autoservisy, klampiarske a údržbárske dielne, výrobu konštrukcií. Pre svoju malú váhu aj pre práce vo výškach.

 

Telwin Bimax 4165 MIG-MAG

 

Zváračka CO2 Telwin Bimax 4165, 230V, 30-145 A, pre zváranie v ochrannej atmosfére, alebo bez plynu s plneným zváracím drôtom FLUX pre zváranie v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Ideálny stroj pre prestavbárov a dielňu. Made in ITALY. Zváračka CO2 univerzálneho použitia pre zváranie v ochrannej atmosfére, alebo bez plynu s plneným zváracím drôtom, pre zváranie v nepriaznivých poveternostných podmienkach.

Niektoré vlastnosti. Stroj na kolieskach pre ľahšiu manipuláciu Chladiaci ventilátor Pre zváranie vochranné atmosfére automatické zapaľovanie oblúka bez spínanie tlačidla Pre zváranie bez plynu v nepříznivých poveternostných podmienkach splneným zváracím drôtom

Tepelná poistka Príslušenstvo pre zváranie FLUX Zvárací drôt 0,9 mm 0,2 kg FLUX pre zváranie bez plynu Zmena polarity pre zváranie: splynie-Bez plynu Pre cievky zváracieho drôtu max 5kg Bez red. ventilu a plynové trysky Doporučené príslušenstvo na konci tejto stránky Vrátane horáku Technické parametre Napätie 230V Príkon max 3,7 kW Príkon 60 1,4 kW Istenie 16A Cos 0,9 Výst.napětí max.31V Zvárací prúd 30-145 A Výkonová využiteľnosť-zaťažovateľ pri teplote okolia 40 C 115 aprite 15, 55Apři60 Počet stupňov reg zváracieho prúdu 4 . Trubičkový zvárací drôt 0,9 mm / 0,2 kg FLUX pre zváranie bez plynu

 

Esab REBEL EMP 215ic

 

ESAB Rebel EMP 215ic je dvojnapäťový zdroj, ktorý možno použiť ako v sieti 230 V, tak i 120 V. Ide o prenosný, multifunkčný zdroj, ktorý poskytuje vynikajúci výkon a mimoriadne stabilný oblúk pre všetky metódy zvárania – MIG / MAG, FCAW (trubičkový drôt), TIG (s Lift TIG štartom) a MMA (obalená elektród). Rebel EMP 215ic vykazuje vynikajúce vlastnosti aj pri zváraní s celulózovými elektródami typu E6010. Je určený pre cievky drôtu o priemere 200 mm (max. 5 kg) a umožňuje použitie drôtu s priemermi 0,6 mm – 1,2 mm.

Vďaka najmodernejšej konštrukcii, ktorej inšpiráciou boli profesionálne zváracie zdroje, predstavuje zvárací zdroj Rebel EMP 215ic riešenie pre zváranie ľubovoľných materiálov – od mäkkej ocele a hliníka až po nerezovú oceľ.

Rebel EMP 215ic prináša aj jednu z najpokrokovejších technológií zvárania, ktoré je v súčasnej dobe k dispozícii – sMIG (smart MIG). Unikátna funkcia sMIG umožňuje užívateľom začať zvárať metódou MIG jednoduchým nastavením hrúbky základného materiálu a priemeru drôtu. Nastavenie všetkých ostatných parametrov už „obstará“ funkcie sMIG. Na rozdiel od konkurenčných zdrojov nie je nutné zadávať informácie o type ochranného plynu (CO2, zmiešaný plyn).

Rebel EMP 215ic sa automaticky prispôsobí základnému materiálu (oceľ, nerez, hliník) a poskytuje vždy stabilný oblúk. V režime sMIG umožňuje zvárať silnejšie alebo tenšie materiály zvýšením alebo znížením rýchlosti podávania drôtu, profil zvarovej húsenice sa nastavuje zvýšením alebo znížením napätia. Upraviť možno aj indukčnosť pre jemné naladenie stability oblúka a kontrolu rozstreku. Zváračka je vhodná aj na zváranie s trubičkovým drôtom.

 

Telwin Maxima 160 Synergic 230

 

Microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Maxima 160 Synergic Telwin je určený pre zváranie bez plynu aj s plynom. Jedná sa o stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a malé zámočnícke prevádzky. Vyznačuje sa úplne jednoduchým ovládaním vďaka synergickému nastavenie zváračky.

Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu. Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok.

Továrenská konfigurácia nastavená pre zváranie bez plynu s rúrkovým drôtom FLUX. Po jednoduchej zmene polarity je zváračka nachystané pre zváranie s plynom MIG-MAG. Pre cievky drôtu max. 5 kg. Vďaka plynulo nastaviteľnému zváraciemu prúdu od 20 A možno vykonávať tvrdé spájkovanie bez poškodenia pozinkovaného materiálu za použitia spájkovacieho drôtu. Ďalej je možné zvárať: oceľ, nerez, hliník, pozink.

 

Tuson Poloautomatická oblouková svářečka na plněný drát FLUX

 

TUSON – Poloautomatická oblúková zváračka SV100-GL na plnený drôt FLUX – na trubičkový drôt. Vhodné pre zváranie bežnej ocele, nemožno zvárať hliník ani nerez.

Technické parametry TUSON – Poloautomatická oblúková zváračka SV100-GL na plnený drôt FLUX Zváracie metóda: FCAW Vhodné pre zváranie bežnej ocele, nemožno zvárať hliník ani nerez Hrúbka zváraného materiálu: 0,8 – 2,0 mm Technické parametre: Typ invertora: IGBT Vstupné napätie: 230 V 50 Hz Zaťažovateľ: 35 100 A, 60 80 A, 100 60 A Rozsah vstupného prúdu: 25 – 100 A Rozsah napätia: 15,3 – 19 V Napätie naprázdno: 70 V Konštantný prúd – typ výstupu: DC Vhodný priemer trubičkového drôtu: 0,6 – 0,9 mm cievky o váhe do 5kg Trieda ochrany: IP21S Váha: 10 kg Príslušenstvo zvárací kábel 2 ms horákom MIG zemniaci kábel 1,5 m so svorkou

 

Telwin Technomig 150

 

Microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Technomig 150 Dual Synergic Telwin, pre zváranie bez plynu aj s plynom, stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a malé zámočnícke prevádzky. Úplne jednoduché ovládanie vďaka synergickému nastavenie zváračky. (Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu). Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok.

Továrenské konfigurácia nastavená pre zváranie bez plynu s rúrkovým drôtom FLUX. Po jednoduchej zmene polarity je zváračka nachystané pre zváranie s plynom MIG-MAG. Pre cievky drôtu max. 5 kg. Vďaka plynulo nastaviteľnému zváraciemu prúdu od 20 A možno vykonávať tvrdé spájkovanie bez poškodenia pozinkovaného materiálu za použitia spájkovacieho drôtu. Ďalej je možné zvárať: oceľ, nerez, hliník, pozink.

 

Merkle MobiMIG 180 K

 

MobiMIG 180 K ponúka výborný výkon vo zváraní či už v dielni na údržbe alebo na stavbe. Vďaka svojim kompaktným rozmerom a nízkej hmotnosti je MobiMIG 180 K ideálny pre zváranie mimo dielne ako aj v dielni. Zariadenie dokáže zvárať všetky typy materiálov (hliník, bežné ocele, nerezové ocele, zváranie pozinkovaných plechov CuSi drôtom).

Plynulé ovládanie výkonu Synergický režim – jedno tlačidlo Výber osvedčených zváracích programov Výber rôznych materiálov a priemerov drôtu Veľký, jasný displej pre zobrazenie zváracieho prúdu napätia, rýchlosti posuvu Nastavenie dopalu drôtu a nábehový prúd.

Ponúka nasledujúce možnosti zvárania: Zváranie MIG / MAG TIG (GTAW) zváranie (DC) Elektróda Trubičkový drôt s vlastnou ochrannou atmosférou MIG spájkovanie ColdMIG proces (na želanie) Jednoduché použitie: Plynulé ovládanie výkonu Synergický režim – jedno tlačidlo Výber osvedčených zváracích programov Výber rôznych materiálov a priemerov drôtu Veľký, jasný displej pre zobrazenie zváracieho prúdu napätia, rýchlosti posuvu Nastavenie dopalu drôtu a nábehový prúd.

 

Telwin CO2 (MIG-MAG) Technomig 180 Dual Synergic

 

Microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Technomig 180 Dual Synergic Telwin, pre zváranie bez plynu aj s plynom, stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a malé zámočnícke prevádzky. Úplne jednoduché ovládanie vďaka synergickému nastavenie zváračky. (Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu).

Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok. Továrenské konfigurácia nastavená pre zváranie bez plynu s rúrkovým drôtom FLUX.

Po jednoduchej zmene polarity je zváračka nachystané pre zváranie s plynom MIG-MAG. Pre cievky drôtu max. 5 kg. Vďaka plynulo nastaviteľnému zváraciemu prúdu od 20 A možno vykonávať tvrdé spájkovanie bez poškodenia pozinkovaného materiálu za použitia spájkovacieho drôtu. Ďalej je možné zvárať: oceľ, nerez, hliník, pozink- Zváračka na trubičkový drôt.

 

Kühtreiber KITin 2080 MIG Euro Set

 

KITin 2080 MIG EURO je jednoduchý prenosný zvárací stroj na zváranie metódou MIG/MAG a vhodný na profesionálne i amatérske použitie. Zvárací stroj je malý a ľahký s veľkou účinnosťou.K jeho prenášaniu slúži plastové madlo. Je tiež vhodný na prevádzku s použitím elektrocentrály (napr. na stavbách a pod.). Stroj umožňuje ľahké nastavovanie zvarovacích parametrov.

Vlastnosti:• Nízka spotreba energie a vysoký výkon • Vynikajúce zváracie vlastnosti • Ľahké nastavenie zváracích parametrov (zváracie napätie a rýchlosť posuvu drôtu sa nastavujú súčasne jedným ovládacím prvkom podľa hrúbky zváracieho materiálu; druhým ovládacím prvkom sa nastavuje jemná korekcia napätia, ktorá určuje dĺžku zváracieho oblúku) • Nízka hmotnosť a malé rozmery • Spoľahlivá konštrukcia • Tepelná ochrana so svetelnou signalizáciou • Vysoký zaťažovateľ • Miesto na cievku s drôtom

 

Solution MAG 3190R

 

Zvárací poloautomat Solution MAG 3190R je veľmi obľúbený model pre svoj výkon a cenu. Ideálny pre zváranie tenkých ale aj hrubých plechov do 7mm. Zváračka je vhodná aj na trubičkový drôt. Držiak cievky má kapacitu 5kg. Model je vybavený zváracím horákom pripojený k zdroju napevno, zemniacou svorkou, štítom, sadou kolies. Použitie: domáce dielne, autoservisy, klampiarske a údržbárske dielne.

Výhody: stabilné horenie elektrického oblúka, jednoduchá obsluha a údržba, malé rozmery, nízka hmotnosť, vysoká spoľahlivosť. Je možné s ňou zvárať aj bez plynu – trubičkovým drôtom (ušetríte na plyne, prenájme fľaše, redukčnom ventile).

 

Kühtreiber KITin 2040 MIG

 

KITin 2040 MIG je jednoduchý prenosný zvárací stroj pre zváranie metódou MIG / MAG a vhodný pre profesionálne i amatérske použitie. Zvárací stroj je malý a ľahký s veľkou účinnosťou. K jeho prenášanie slúži plastové madlo. Je tiež vhodný pre prevádzku na elektrocentrálu, napríklad na staveniskách. Stroj umožňuje ľahké nastavovanie zváracích parametrov.

Ľahké nastavovanie zváracích parametrov (zváracie napätie a rýchlosť posuvu drôtu sa nastavujú súčasne jedným ovládacím prvkom podľa sily zváraného materiálu; druhým ovládacím prvkom sa vykonáva jemná korekcia napätia, ktorá určuje dĺžku oblúka).

Je tiež vhodný na prevádzku s použitím elektrocentrály (napr. na stavbách a pod.). Stroj umožňuje ľahké nastavovanie zvarovacích paremetrov. Vlastnosti Nízka spotreba energie a vysoký výkon Vynikajúce zváracie vlastnosti Ľahké nastavenie zváracích parametrov (zváracie napätie a rýchlosť posuvu drôtu sa nastavujú súčasne jedným ovládacím prvkom podľa hrúbky zváracieho materiálu; druhým ovládacím prvkom sa nastavuje jemná korekcia napätia,..

 

Telwin CO2 (MIG-MAG) Technomig 180 Dual Synergic EURO

 

Microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Technomig 180 Dual Synergic Telwin, pre zváranie bez plynu aj s plynom, stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a malé zámočnícke prevádzky. Horák 2,5 m s Euro koncovkou. Úplne jednoduché ovládanie vďaka synergickému nastavenie zváračky. (Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu). Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok.

Továrenské konfigurácia nastavená pre zváranie bez plynu s rúrkovým drôtom FLUX. Po jednoduchej zmene polarity je zváračka nachystané pre zváranie s plynom MIG-MAG. Pre cievky drôtu max. 5 kg. Vďaka plynulo nastaviteľnému zváraciemu prúdu od 20 A možno vykonávať tvrdé spájkovanie bez poškodenia pozinkovaného materiálu za použitia spájkovacieho drôtu. Ďalej je možné zvárať: oceľ, nerez, hliník, pozink

 

Caddy MIG C 160i

 

Prenosný jednofázový invertorový zvárací zdroj MIG / MAG so zabudovaným podávačom pre cievky 200mm. Zdroj Caddy ™ Mig C160 je určený pre zváranie metódou MIG / MAG nelegovaných materiálov u menších zvarencov a opravách a renováciách. Jednoduché ovládanie a vysoký výkon poskytujú vynikajúcu kvalitu zvárania po dlhú dobu bez únavy. Je vynikajúci spoločník v krytých priestoroch alebo pri zváraní vonku.

So zdrojom Caddy® Mig C160 nastavíte iba hrúbku zváraného materiálu a môžete začať zvárať. Teplejšie alebo studenšie kúpeľ môže byť nastavená regulátorom vneseného tepla. Obvody PFC zaisťujú o 30% vyšší výkon pri rovnakej úrovni istenie. Zdroj Caddy ™ Mig C160 je postavený na výkonnom invertorovou zdrojmi. Vnútri je zabudovaný podávací mechanizmus vrátane priestoru pre cievku s prídavným zváracím materiálom.

Spoločnosť ESAB predstavila nový doplnok svojej populárnej rady zváracích zdrojov Caddy®, a síce Caddy® Mig C160, ktorý je optimalizovaný pre zváranie nízkouhlíkovej ocele drôtom o priemere 0,8 mm. Tento kompaktný, ľahký (11,4 kg) a robustný zvárací zdroj je vhodný pre montážne, údržbárske a opravné práce vo výrobných alebo opravárenských dielňach, a tiež na staveniskách.

 

GÜDE SG 120 A

 

Transformátorová zváračka s dvojstupňovým prepínaním zváracieho prúdu (45 A / 95 A) a ventilátorom, určená pre zváranie plnenú drôtovú elektródou do Ø 0,9 mm (cievky 0,2 – 0,4 kg). Korpus z oceľového plechu (povrchová úprava práškovaním), nastavenie rýchlosti podávania drôtové elektródy, ochrana proti tepelnému preťaženiu s indikáciou, ramenný popruh.
Vybavenie: zváracia

hadica, zemniaci kábel s ukostrovacou svorkou, ochranný zváračský štít so sklom DIN 11, oceľová kefa/kladivo na strusku. Napájacie napätie: 230 V~50 Hz Max. príkon: 3,2 kVA Min. poistka: 16 A Napätie pri chode naprázdno: 31 V Doporučená hrúbka materiálu: 1,5 – 5,0 mm Spínacie stupne (2): 45 A / 95 A Doba zapnutia pri max. prúde: 90 A ~ 10% / 45 A~ 60%

 

Telwin Technomig 150 Dual Synergic

 

TECHNOMIG je mikroprocesorom riadený zvárací prístroj, pre zváranie v ochrannej atmosfére MIG-MAG + zváranie trubičkovým drôtom FLUX + spájkovanie na tvrdo BRAZING. Zariadenie je vhodné na zváranie materiálov ako oceľ, nehrdzavejúca oceľ, hliník a na zváranie pozinkovaných ocelí.

Rýchle, SYNERGIC, nastavenie zváracích parametrov: stačí nastaviť hrúbku zváraného materiálu a zvárať. Zariadenie zabezpečuje kvalitný zvárací výkon za všetkých pracovných podmienok s rôznymi materiálmi alebo plynmi a to v interiéri aj exteriéri

Vlastnosti: možná zmena polarity, pre zváranie MIG-MAG/FLUX/BRAZING, synergické nastavovanie, jemné nastavenie dĺžky oblúka, termostatická ochrana, ochrana proti podpätiu a nadprúdu (+ / – 15%)

 

Kowax CARIMIG 160

 

Spoľahlivosť, kompaktné rozmery, nízka hmotnosť, vynikajúce vlastnosti pre zváranie a hlavne spoľahlivosť, to sú parametre, ktoré oceňujú zákazníci, a vďaka ktorým slúži na využitie vo voľnom čase, k montáži a údržbe. Nepostrádateľná pre každého kutila.

Prenosná DC invertorová MIG/MAG/CO2 zváračka. Pre zváranie s ochrannou atmosférou i bez ochrannej atmosféry (trubičkové drôty)

 

Telwin Technomig 210 Dual Synergic

 

Microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Technomig 210 Dual Synergic Telwin, pre zváranie bez plynu aj s plynom, stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a zámočnícke prevádzky. Zváračka má úplne jednoduché ovládanie vďaka synergickému nastavenie zváračky. (Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu). Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok. Továrenské konfigurácia nastavená pre zváranie bez plynu s rúrkovým drôtom FLUX. Po jednoduchej zmene polarity je zváračka nachystané pre zváranie s plynom MIG-MAG.

17 prednastavených synergických programov s možnosťou korekce.Nastavitelný nábeh zváracieho prúdu, nastaviteľná elektronická reaktancie, 2/4 takt, dofuk plynu. Pre cievky drôtu max. 5 kg. Vďaka plynulo nastaviteľnému zváraciemu prúdu od 20 A možno vykonávať tvrdé spájkovanie bez poškodenia pozinkovaného materiálu za použitia spájkovacieho drôtu. Ďalej je možné zvárať: oceľ, nerez, hliník, pozink.

 

Ešte zopár tipov na zváračky na trubičkový drôt

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Anti-Spam Quiz: