ZVÁRAČKY CO2 BEZ PLYNU

Blog Zváračky CO2 bez plynu

Zváračky CO2 bez plynu zvárajú metódou Flux, čo je nová a moderná zvárací metóda známa tiež ako zváranie rúrkovým drôtom. Je podobná metóde MIG-MAG, ale ochranu inertným plynom nahrádza materiál odparený tavením zváracieho drôtu a chrániaci taveninu pred atmosférickou oxidáciou. Trubičkový drôt je naplnený rutilovej alebo basické náplňou s prímesami.

U metódy FLUX odpadá nutnosť použiť dodatočné plynové zariadenie. Keďže tavenina vzniká odtavovaním drôtu po jeho kruhovom obvode a je rozstrekovaná jemnými kvapôčkami do kúpeľa, zvar je proti klasickej metóde MIG-MAG úhľadnejšia a zaoblený. Výhodou tejto metódy je, že odpadá manipulácia s fľašami. Zváračky Flux, ktoré zvárajú metódou Flux môžu po jednoduchej zmene polarity zvárať tiež metódou MIG-MAG.

Je pravdou , že zváračiek CO2 bez plynu na slovenskom trhu , nie je až tak veľa. No napriek tomu , sme pre vás pripravili zoznam tých najlepších Flux zváračiek

 

Zváračky CO2 bez plynu – Zváračky FLUX

 

Telwin Technomig 180

Telwin-Technomig-180

Zváračka CO2 Telwin Technomig 180 je microprocesorom riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Technomig 180 Dual Synergic Telwin, pre zváranie bez plynu aj s plynom, stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a malé zámočnícke prevádzky. Úplne jednoduché ovládanie vďaka synergickému nastavenie zváračky. (Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu) Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok.

TECHNOMIG je mikroprocesorom riadený zvárací prístroj, pre zváranie v ochrannej atmosfére MIG-MAG + zváranie trubičkovým drôtom FLUX + spájkovanie na tvrdo BRAZING. Zariadenie je vhodné na zváranie materiálov ako oceľ, nehrdzavejúca oceľ, hliník a na zváranie pozinkovaných ocelí.   Rýchle – SYNERGIC, nastavenie zváracích parametrov: stačí nastaviť hrúbku zváraného materiálu a zvárať.

Orientačná cena 560,30 €

 

Güde GIS 200

GÜDE-GIS-200

Zváračka CO2 GÜDE GIS 200 Univerzálny invertorová zváračka GIS 200 , určená pre ručné oblúkové zváranie obalovanými elektródami O 1,6 – 4 mm ( MMA ) , VE O 1,6 – 2,4 mm v ochrannej atmosfére argónu ( TIG / WIG ) alebo zváracími drôtmi O 0 , 6 – 1,0 mm v ochrannej atmosfére CO2 ( oceľ : 0,6 – 1,0 mm / nerezová oceľ : 0,8 mm , MIG / MAG ) , alternatívne použiteľná aj pre zváranie plnenou drôtovou elektródou ( O 0,9 mm , FLUX ) . Plynulé nastavenie zváracieho prúdu ( rozsah : 18 – 180 A / MMA , 10 – 190 A / MIG / MAG , 31 – 200 A / WIG ) , automatický posuv zváracieho drôtu / plnené elektródy vrátane regulácie rýchlosti podávania , režim 2-takt/4- takt , tepelná ochrana so svetelnou indikáciou , chladenie ventilátorom , celokovový podávač s ozubeným kolieskom kladky . Viac info Güde GIS 200 – Recenzia 

Orientačná cena 572,10 €

 

Telwin Bimax 152

Telwin-Bimax-152

Zváračka CO2 Telwin Bimax 152 je univerzálna zváračka pre zváranie v ochrannej atmosfére MIG-MAG, alebo bez plynu s použitím plneného drôtu FLUX. Popis Madlo na prenášanie. Chladiaci ventilátor. Pre zváranie bez plynu i s plynom. Tepelná poistka. Príslušenstvo pre zváranie FLUX. Plnený zvárací drôt FLUX 0,9 mm / 0,2 kg vo výbave. Zmena polarity pre zváranie s plynom / bez plynu. Pre cievky drôtu max.5kg. Elektronika pre vyrovnávanie výkyvov sieťového napätia.

Orientačná cena 367,35 €

 

TUSON SV100-GL poloautomatická oblúková zváračka na plnený drôt FLUX

TUSON SV100-GL poloautomatická oblúková zváračka na plnený drôt FLUX TUSON – Kombinovaný zvárací stroj MIG / Flux – poloautomat Zvárací metóda: MIG / flux (rúrkový drôt), možno použiť aj cievky 5kg

Technicképarametry TUSON – Poloautomatická oblúková zváračka SV100-GL na plnený drôt FLUX Zváracie metóda: FCAW Vhodné pre zváranie bežnej ocele, nemožno zvárať hliník ani nerez Hrúbka zváraného materiálu: 0,8 – 2,0 mm Technické parametre: Typ invertora: IGBT Vstupné napätie: 230 V 50 Hz Zaťažovateľ: 35 100 A, 60 80 A, 100 60 A Rozsah vstupného prúdu: 25 – 100 A Rozsah napätia: 15,3 – 19 V Napätie naprázdno: 70 V Konštantný prúd – typ výstupu: DC Vhodný priemer trubičkového drôtu: 0,6 – 0,9 mm cievky o váhe do 5kg Trieda ochrany: IP21S Váha: 10 kg Príslušenstvo zvárací kábel 2 ms horákom MIG zemniaci kábel 1,5 m so svorkou

Orientačná cena 249,62 €

 

TELWIN Bimax 4195 MIG-MAG

TELWIN-Bimax-4195-MIG-MAG

Zváračka CO2 Telwin Bimax 4195 MIG-MAG je niverzálna zváračka Telwin co2, 230V, 30-160 A, max.170 A, 6 stupňov regulácie prúdu, pre zváranie v ochrannej atmosfére, alebo bez plynu s drôtom FLUX pre zváranie v nepriaznivých poveternostných podmienkach. Stroj pre karosárov a dielňu. Chladiaci ventilátor, Tepelná poistka, Vrátane horáku . Príslušenstvo pre zváranie FLUX.Zvárací drôt 0,9 mm / 0,2 kg FLUX pre zváranie bez plynu. Zmena polarity pre zváranie: Zváračka s plynom a zez plynu. Pre cievky zváracieho drôtu max.5 kg.Bez red. ventilu a plynové trysky.

Orientačná cena 427,80 €

 

Telwin Technomig 150

Telwin-Technomig-150

Zváračka CO2 Telwin Technomig 150 je microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Technomig 150 Dual Synergic Telwin, pre zváranie bez plynu aj s plynom, stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a malé zámočnícke prevádzky. Úplne jednoduché ovládanie vďaka synergickému nastavenie zváračky. (Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu). Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok. Továrenské konfigurácia nastavená pre zváranie bez plynu s rúrkovým drôtom FLUX. Po jednoduchej zmene polarity je zváračka nachystané pre zváranie s plynom MIG-MAG. Pre cievky drôtu max. 5 kg. Vďaka plynulo nastaviteľnému zváraciemu prúdu od 20 A možno vykonávať tvrdé spájkovanie bez poškodenia pozinkovaného materiálu za použitia spájkovacieho drôtu. Ďalej je možné zvárať: oceľ,nerez, hliník, pozink.

Orientačná cena 490,30 €

 

SV100-GL

SV100-GL

Zváračka CO2 SV100-GL Tuson Poloautomatická oblúková zváračka na plnený drôt FLUX. Zváracia metóda: FCAW. Vhodné pre zváranie bežnej ocele, nemožno zvárať hliník ani nerez. Hrúbka zváraného materiálu: 0,8 – 2,0 mm. Príslušenstvo zvárací kábel 2 ms horákom MIG zemniaci kábel 1,5 m so svorkou.Poloautomatická oblúková zváračka na plnený drôt FLUX. Kombinovaný zvárací stroj MIG / Flux – poloautomat. Zvárací metóda: MIG / flux (rúrkový drôt), možno použiť aj cievky 5kg.

Orientačná cena 249,62 €

 

 

Telwin Bimax 162 MIG-MAG

Telwin Bimax 162 MIG-MAG je zváračka CO2 , 230 V, 145 A pre zváranie bez plynu-Flux a zváranie v ochrannej atmosfére MIG-MAG, vhodná pre dielne a karosárov. Made in Italy Zváračka co2 pre použitie v karosárskej dielni, malé zámočníckej dielni, pre údržbársku dielňu. V základnej výbave trubičkový zvárací drôt, zvárací horák.

Orientačná cena 405,48 €

 

Solution MAG 3190R

Solution MAG 3190R je veľmi obľúbený model pre svoj výkon a cenu. Ideálny pre zváranie tenkých ale aj hrubých plechov do 7mm. Držiak cievky má kapacitu 5kg. Model je vybavený zváracím horákom pripojený k zdroju napevno, zemniacou svorkou, štítom, sadou kolies. Použitie: domáce dielne, autoservisy, klampiarske a údržbárske dielne. Výhody: stabilné horenie elektrického oblúka, jednoduchá obsluha a údržba, malé rozmery, nízka hmotnosť, vysoká spoľahlivosť. Je možné s ňou zvárať aj bez plynu – trubičkovým drôtom (ušetríte na plyne, prenájme fľaše, redukčnom ventile).

Orientačná cena 267,70 €

 

 

Iweld Gorilla MicroFLUX 131 NOGAS

Iweld Gorilla MicroFLUX 131 NOGAS je zvárací stroj, druhý najmenší člen série používajúci názov MICROFLUX. Zvárací poloautomat MicroFLUX je určený pre zváranie zo zváracím drôtom, ktorý má vlastnú ochranu. Takýto spôsob zváranie sa odporúča všade tam, kde sa Vám nechce ťahať zváračku a fľašu plynu. Zvárate MIG-om, ktorým nemáte problém zvárať aj v exteriéri. Nízka hmotnosť, veľkosť a postačujúci výkon je vnikajúci podiel pomeru na svete, ak to nie sú najlepšie stroje. Bolo to prvoradé hľadisko pri navrhovaní čo najmenšieho a funkčného FCAW (zváranie trubičkovým drôtom s vlastnou ochranou)

Orientačná cena 188,00 €

 

Powermat Zváračka S-MAT220PRO CO2

POWERMAT Zváračka S-MAT220PRO CO2 je určená na zváranie rozličných druhov ocele (normálnej, nástrojovej, nehrdzavejúcej,…), farebných kovov a zliatin ochrannej atmosfére (CO2, argón alebo zmes). Vlastnosti: veľká rýchlosť zvárania, malé rozmery a hmotnosť, chladenie ventilátorom, horák chladený vzduchom, netvorí trosku. Invertor je možné používať aj na bezplynové zváranie pomocou práškového elektródového drôtu. Tieto zariadenia sú prispôsobené na prevádzku v jednofázovej (230V) alebo trojfázovej (400V) sieti. Umožňujú zvárať súvisle alebo bodovo. Zaisťujú plynulú reguláciu rýchlosti podávania elektródového drôtu. Sú vybavené tepelnou ochranou proti preťaženiu.

Orientačná cena 410,00 € 

 

Telwin Telmig 251 / 2 MIG-MAG

Telwin Telmig 251 / 2 MIG-MAG je zváračka co2 do dielne. Zváračky co2 pre použitie s plynom i bez plynu. CO zváračka na rúrkový drôt flux, čo zváračky pre karosárov. CO2 zváračka na tenké plechy, co2 zváračky na konštrukcie. Zváračka co 2 má eurohorák. Zváračky co 2 sú na zváranie plneným drôtom.

Orientačná cena 900,24 €

 

Solution BG-1600

Solution BG-1600 Multifunkčné zváračky SOLUTION BG umožňujú zvárať metódami: MIG/MAG, obalenou elektródou MMA a TIGom so zapaľovaním dotykom. Je možné s nimi zvárať bez plynu trubičkovým drôtom. Sú kompaktné, ľahko prenosné, ľahké a výkonné. Vhodné pre zváranie tenkých a strednehrubých plechov a profilov. Zváračky pre svoje výborné vlastnosti môžu používať pre profesionálne použite v kovovýrobe, na montážach, údržbe, v poľnohospodárstve, autoservisoch a sú vhodné aj pre domácu dielňu. SOLUTION BG-2000 PFC má zabudovanú funkciu PFC, ktorá minimalizuje vstupný prúd. Dosahuje sa až 30-40% väčší výkon napr. pri 16A istení v domácej sieti. Zabezpečuje stabilný zvárací proces aj pri kolísavom vstupnom napätí, čo umožňuje používať enormne dlhé predlžovacie káble a napájanie z motogenerátora

Orientačná cena 797,90 € 

 

Telwin Mastermig 300

Telwin Mastermig 300 . Zváračka CO2 – Mastermig 300 MIG-MAG. Robustná výkonná CO2 zváračka MIG-MAG s bodovacie automatikou. Vyberateľný, prenosný posuv drôtu na vzdialenosť 10 m, 4-kladkový posuv drôtu. Zváranie i trubičkovým FLUX drôtom bez plynu. Nastaviteľná reaktancie pre rôzne svař.materiály.

Orientačná cena 1 496,00 € 

 

Telwin CO2 Technomig 215 Dual Synergic

Telwin CO2 Technomig 215 Dual Synergic Microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Technomig 215 Dual Synergic Telwin, pre zváranie bez plynu aj s plynom, TIG DC / LIFT, pre zváranie obalenou elektródou MMA. Profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a zámočnícke prevádzky. Invertorová zváračka CO2 pre zváranie metódou MIG-MAG, FLUX – bez plynu rúrkovým drôtom, pre tvrdé spájkovanie (BRAZING), pre zváranie obalenou elektródou (MMA), pre zváranie TIG DC-Lift. Zváračka obsahuje multiprocesné menič pre všetky uvedené druhy zvárania.

Orientačná cena 918,00 €

 

Solution MIG/MMA 200

Multifunkčný zvárací invertor MIG/MMA 250 Solution MIG/MMA 250 je trojfázový multifunkčný invertor, ktorého veľkou výhodou sú malé a kompaktné rozmery, nízka hmotnosť, vysoký výkon a účinné chladenie zváračky. Všetko v jednom balení – môžete využiť zváranie COčkou/MIG alebo zváranie elektródami/MMA – zváračka umožňuje všestranné využitie :o) Imvertorová zváračka má dostatočný výkon pre zváranie metódou MMA – všetky typy elektród (rutilové/mínusky alebo bázické/plusky, nerezové, hliníkové, liatinové) až do priemeru 4,0mm. Zváranie metódou MIG (s plynom, tiež bez plynu s trubičkovým drôtom) je určené pre 5kg a 15kg cievky v priemere drôtov 0,6-1,2mm. Na prednom panely sa veľmi jednoduchým spôsobom nastavuje metóda zvárania MIG alebo MMA, Ampére, Volty a posuv drôtu.

Orientačná cena 798,90 €

 

Powermat S-MAT 150 A Co2

Zváračka CO2 Powermat S-MAT 150 Poloautomatický S-MAT 150 je určený pre zváranie nelegovaných, nízko a vysoko legovaných základných materiálov, hliníka a medených materiálov v zmesi plynu CO2 alebo GMAW (skôr známy ako MIG / MAG). Migomaty možno použiť aj pre zváranie bez ochrannej atmosféry pomocou.

Orientačná cena 229,00 €

 

 

Solution BG-2000 PFC

Solution BG-2000 PFC Multifunkčné zváračky SOLUTION BG umožňujú zvárať metódami: MIG/MAG, obalenou elektródou MMA a TIGom so zapaľovaním dotykom. Je možné s nimi zvárať bez plynu trubičkovým drôtom. Sú kompaktné, ľahko prenosné, ľahké a výkonné. Vhodné pre zváranie tenkých a strednehrubých plechov a profilov. Zváračky pre svoje výborné vlastnosti môžu používať pre profesionálne použite v kovovýrobe, na montážach, údržbe, v poľnohospodárstve, autoservisoch a sú vhodné aj pre domácu dielňu. SOLUTION BG-2000 PFC má zabudovanú funkciu PFC, ktorá minimalizuje vstupný prúd. Dosahuje sa až 30-40% väčší výkon napr. pri 16A istení v domácej sieti. Zabezpečuje stabilný zvárací proces aj pri kolísavom vstupnom napätí, čo umožňuje používať enormne dlhé predlžovacie káble a napájanie z motogenerátora.

Orientačná cena 997,90 € 

 

Telwin Inverpulse 320 MIG-TIG-MM A

Telwin Inverpulse 320 MIG-TIG-MM A je zváračka pre zváranie plným aj rúrkovým drôtom, pre spájkovanie zváranie metódou TIG / DC LIFT a MMA zvára: oceľ, nerezovú oceľ, pevnostná oceľ, hliník a jeho zliatiny galvanizované plechy synergické režimy, 4-kladkový integrovaný podávač drôtu, možnosť diaľkového nastavenia zváracích režimov a možnosť napojenia na počítač zváračka vhodná do priemyselných prevádzok DC režim, Impulzné režim, POP režim 50 nastaviteľných zváracích programov z toho 10 osobných indikácie posledných 10 použitých programov funkcie Post Gas, Bi-Level, Slope Down, Burn Back Time, 2 / 4 Takt možnosť použitie horáka Spool Gun ochrany: proti podpätiu, prepätiu, strata fáza, tepelná ochrana výbava: horák MIG-MAG 3 m 400A, 2-manometrový red. ventil, zemný kábel 3 m možnosť dovybavenia prídavným chladením výkonová využiteľnosť – zaťažovateľ merané pri teplote okolia 40 ° C odporúčané prednastavené programy pre zváranie rôznych materiálov

Orientačná cena 3 401,00 € 

 

Telwin Maxima 160 Synergic 230

Telwin Maxima 160 Synergic 230 Microprocesorem riadený zvárací invertor CO2 MIG-MAG, Maxima 160 Synergic Telwin je určený pre zváranie bez plynu aj s plynom. Jedná sa o stredne profesionálny stroj pre autoopravárenstvo a malé zámočnícke prevádzky. Vyznačuje sa úplne jednoduchým ovládaním vďaka synergickému nastavenie zváračky. Nastavením hrúbky zváraného materiálu sa automaticky nastaví ďalšie parametre zváracieho procesu. Nastavenie je možné ručne korigovať podľa špecifických podmienok.

Továrenská konfigurácia nastavená pre zváranie bez plynu s rúrkovým drôtom FLUX. Po jednoduchej zmene polarity je zváračka nachystané pre zváranie s plynom MIG-MAG. Pre cievky drôtu max. 5 kg. Vďaka plynulo nastaviteľnému zváraciemu prúdu od 20 A možno vykonávať tvrdé spájkovanie bez poškodenia pozinkovaného materiálu za použitia spájkovacieho drôtu.
Ďalej je možné zvárať: oceľ, nerez, hliník, pozink

Orientačná cena 406,00 €

 

Telwin Technomig 180 Dual Synergic

Telwin Technomig 180 Dual Synergic TECHNOMIG je mikroprocesorom riadený zvárací prístroj, pre zváranie v ochrannej atmosfére MIG-MAG + zváranie trubičkovým drôtom FLUX + spájkovanie na tvrdo BRAZING. Zariadenie je vhodné na zváranie materiálov ako oceľ, nehrdzavejúca oceľ, hliník a na zváranie pozinkovaných ocelí. Rýchle, SYNERGIC, nastavenie zváracích parametrov: stačí nastaviť hrúbku zváraného materiálu a zvárať. Zariadenie zabezpečuje kvalitný zvárací výkon za všetkých pracovných podmienok s rôznymi materiálmi alebo plynmi a to v interiéri aj exteriéri

Vlastnosti: možná zmena polarity, pre zváranie MIG-MAG/FLUX/BRAZING, synergické nastavovanie, jemné nastavenie dĺžky oblúka, termostatická ochrana, ochrana proti podpätiu a nadprúdu (+ / – 15%)

Orientačná cena 495,00 €

 

Rilon Riland MIG 175 GD

RILON RILAND MIG 175 GD Zváranie aj bez plynu. RILAND MIG 175 GD je multifunkčný zvárací invertor, ktorý umožňuje zvárať v synergickom režime a je vybavený všetkými potrebnými horákmi a káblami. Je to trojkominácia a umožňuje zvárať Mig/Mag spôsobom (CO2-ka), obaľovanou elektródou (MMA) a Lift Tig (zvaranie TIG škrtom). Zvárací prúd je možné regulovať v rozsahu 10 – 175 ampérov. Zváracie parametre sú zobrazované na multifunkčnom displeji. Zváračka má tlačidlové ovládanie a jeden potenciometer na nastavovanie zváracích parametrov. Disponuje funkciami ako dvojtakt/štvortakt (2T/4T), VRD (zníženie napätia na prázdno, keď zváračka nepracuje), Hot Start, Antistick. Zváračka tiež umožňuje v prípade potreby korekciu prednastavených synergických kriviek a umožňuje reguláciu zváracieho napätia v rozsahu -20% – +20% 

Orientačná cena 690,00 € 

 

GYS Smartmig 3P

GYS SMARTMIG 3P Zvárací prístroj vysokej kvality umožňujúce zváranie v ochrannej atmosfére MIG / MAG (drôt Ø 0,6 mm až 1,0 mm), zváranie metódou MIG bez ochrannej atmosféry s použitím špeciálneho pokovovaného (trubičkového) drôtu (drôt Ø 0,9 mm až 1, 2 mm) a konvenčné zváranie obaľovanou elektródou MMA (elektródy Ø 2,0 mm až 3,2 mm). Pojazdný prístroj je určený pre bežné zváranie ocele, nerezocele, liatiny aj hliníka (s príslušným horákom a ochranným plynom / argón) v dielňach, v údržbe a pod. Charakterizujú ho tieto vlastnosti: – výborná kvalita zvarov, – veľmi malá spotreba prúdu, – konštantná rýchlosť posuvu drôtu vďaka 40 W-posuvnému zariadeniu, – pracuje s cievkami zváracieho drôtu Ø 100 mm a 200 mm, – odmontovateľný horák, Euro-pripojenie, – vzduchové chladenie ventilátorom zabraňujúcim prehriatie.

Orientačná cena 717,72 €

 

Ešte stále ste nenašli svoju zváračku CO2 bez plynu resp. zváračku Flux ? Skúste ešte tieto odkazy. 

 

 Zváračky Flux – Heuréka.sk 

 

Dalšie info 

 

FLUX je nová , moderná zváracia metóda podobná metóde MIG-MAG, kde ochranu inertným plynom nahrádza materiál odparený tavením zváracieho drôtu a chrániaci taveninu pred atmosférickou oxidáciou. Tento zvárací drôt (tiež nazývaný „trubičkový“) je vlastne zvinutý pásik naplnený rutilovou alebo basickou náplňou s prímesami.

Tento pásik je zvinutý, fixovaný zámkami na jeho okrajoch, aby nedochádzalo k jeho otváraniu a nakoniec vyžíhaný. U tejto metódy FLUX odpadá nutnost použiť dodatočné plynové zariadenie pri všetkých výhodách ktoré má zváranie MIG-MAG.

Pretože tavenina vzniká odtavovaním drôtu po jeho kruhovom obvode je rozstrekovaná jemnými kvapkami do kúpeľa, je zvar oproti klasickej metode MIG-MAG úhľadnejší , zaoblený a homogénny. V dnešnej dobe, pri cene trubičkového drôtu sa už prevádzkové náklady vyrovnávajú nákladom na zváranie s inertným plynom (platí pri zváraní ocelí) a odpadá manipulacia s fľašami.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Anti-Spam Quiz: